Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Zapasy na rok szkolny, czyli stosik


Od połowy lipca, kiedy opublikowałam ostatni stosik, trochę nowych książek zamieszkało w moim pokoju. Obecnie, czekają na swoją kolej. Jednak nie na półkach, a na parapecie, biurku lub każdej innej wolnej powierzchni płaskiej. Trzeba sobie radzić :D Ale nie wnikajmy i przejdźmy dalej, do części właściwej postu. Zapraszam!


1. "Straż! Straż!" Terry Pratchett - pierwszy tom serii wydawniczej, który można było kupić za 8,99 zł. Swoją drogą, zamówiłam już prenumeratę całego cyklu ♥ Kiedy dojdzie paczka z kolejnymi tomami, napiszę o nich trochę więcej.
2. "Wyspa potępionych" Melissa de la Cruz - zakup z dzisiaj, 29,99 zł. Książka mnie zaintrygowała i stwierdziłam, że kupię ją już teraz, co mi tam!
3. "Pływanie" Nicola Keegan - wykopana w taniej książce w Niechorzu, całe 15 zł. Zaintrygował mnie opis, a poza tym lubię książki wydawnictwa W.A.B. Zobaczymy, czy ta także przypadnie mi do gustu.
4. "Wywiad z wampirem" Anne Rice - efekt wymiany na jednej z grup na Facebook'u. Co prawda, książkę już miałam okazję czytać, ale od jakiegoś czasu chciałam do niej wrócić. Teraz mogę to zrobić w każdej chwili :)
5. "Złodziej pioruna" Rick Riordan - inna wymiana na Facebook'u. Serię o Percy'm także już mam za sobą, ale ze względu na to, że bardzo ją lubię, cieszę się z jej widoku na półce.
6. "Dobry omen" Terry Pratchett, Neil Gaiman - wymiana j.w. Zachęcił mnie opis, a że dodatkowo obu autorów lubię (choć nie czytałam zbyt wielu książek), nie zastanawiałam się długo :)
7. "Inne zasady lata" Benjamin Alire Saenz - 7 zł. Już jakiś czas temu usłyszałam o tej powieści, a w lipcu trafiłam na promocję. I jak tu się nie skusić?
8. "Utrata" Rachel Van Dyken - wygrana w konkursie u Sylwii.
9. "Mroczne Materie" Philip Pullman - kupiona w Saturnie za 29,99 zł, jeszcze w czerwcu. Świetne jednotomowe wydanie słynnej trylogii, którą od bardzo dawna chciałam przeczytać. Jej 950 stron już za mną, a recenzja niedługo.
10. "Wyspa Robinsona" Arkady Fiedler - kupiona w bibliotece za 2 zł. Zainteresował mnie blurb :)
11. "Barry Trotter i bezczelna parodia" Michael Gerber - j.w. Podobno kiepska, zarówno jako książka, jak i jako parodia, ale przekonam się kiedy przeczytam.
12. "Lśnienie" Stephen King - j.w. Książka wiele przeszła, ale ma wszystkie kartki i tylko to się liczy :)
13. "Eden" Stanisław Lem - j.w. Bo wypadałoby znać coś Lema, prawda?
14. "Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica" Izabela Chojnacka-Skibicka - wygrana w konkursie u eKulturalnych.
15. "Źródło" J. D. Horn - egzemplarz recenzencki od eKulturalnych. Drugi po "Rodzie" to serii "Wiedźmy z Savannah". Pierwszy bardzo mi się spodobał, dlatego już nie mogę się doczekać dalszych losów Mercy.
16. "Jonathan Strange i pan Norrell" Susanna Clarke - dobrze wydane 15,60 zł na Fincie. Już nawet nie wiem, od jak dawna chciałam ją przeczytać... A teraz mam ją tylko dla siebie :3

Czytaliście? Chcielibyście przeczytać? Polecacie?