Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero #28

Źródło.

Co mnie ostatnio zainteresowało podczas przeglądania Internetu? Chociażby promowanie bloga, 15 książkowych rekordów, Harry Potter na deskach teatru i kreatywne regały na książki. Zapraszam! :)

  • Ostatnio dostałam maila z pytaniem, jak promować nowego bloga? Jako, że ja raczej nie jestem guru w tych sprawach, odsyłam Cie, Anonimie, do świetnego tekstu, który zaznaczyłam sobie do "Relata refero..." już jakiś czas temu - "Jak promować bloga za darmo? 34 sposoby". Myślę, że znajdziesz coś dla siebie, a i innym może link się przyda ;)
  • W naszych czasach rekordy bije się we wszystkich dziedzinach, nawet najdziwniejszych. I jak się domyślacie, są także rekordy związane z książkami. Gandalf postanowił zebrać 15 z nich w pigułce. O wielu z nich słyszałam już wcześniej, ale takie czytanie bez przerwy było dla mnie zaskoczeniem. Zwłaszcza, że rekord został pobity w Polsce! Wrażenie robi też kolekcja zakładek; myślałam, że ja mam dużo zakładek :D
  • Przypadek? Czy przeznaczenie? "William Danby, trzynastolatek z Chorley, w hrabstwie Lancashire w Wielkiej Brytanii, był wielce zdumiony, kiedy po otworzeniu książki, którą dostał w prezencie, okazało się, że w 1919 roku została sprezentowana innemu trzynastoletniemu Williamowi Danby’emu." Ciekawie byłoby dostać taką książkę po kimś, kto nazywał się tak samo, jak my, prawda?
  • Lubicie teatr? Mam nadzieję, że tak, bo bestseller J. K. Rowling, "Harry Potter" zagości na scenie. Fabuła ma się podobno skupiać na życiu Harry'ego sprzed wydarzeń opisanych w serii, ale to nic pewnego. Przyznam szczerze, chętnie bym to zobaczyła.
  • Też macie problem z miejscem na coraz to nowe książki? Potrzebujecie nowych półek? Przedstawiam zestawienie 20 najbardziej kreatywnych regałów na książki według Bored Panda. Nie wszystkie są super praktyczne (może poza nr 2), ale wyglądają genialnie ♥