Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #21

Źródło.
Trochę o pewnym rekordzie czytelniczym, taniej książce, zapachach i filmach. Zapraszam!

 • Włoska emerytka przeczytała 241 książek w pół roku... Mój wynik się do tego nawet nie umywa. Zwłaszcza, że teraz mam jeszcze jakąś niemoc czytelniczą - męczę "Co wylądowało w lesie Rendlesham?" i  nie mogę skończyć :c Ale wracając, możecie się pochwalić wynikiem podobnym do tego, który osiągnęła pani Maria?
 • Dlaczego tania książka przeszkadza wydawcom? Ja tam je uwielbiam. I szczerze mówiąc, nie wiem, o co w tym momencie jest szum - przecież książki w supermarketach zazwyczaj został wydane już kilka lat temu i gdyby nie wystawiono ich tutaj, nadal kisiłyby się w magazynach, tak czy nie? A poza tym, na jakąś skalę sieci sklepów udostępniając tanią literaturę, promują czytelnictwo...
 • Zapachowy e-book, czyli o tym, ze niedługo do zdjęć jedzenie będziemy dołączać jego zapach. Jasne, fajny pomysł, rozwój technologii i social mediów, ale czy to naprawdę konieczne? Przeczytajcie artykuł, obejrzyjcie historię powstania oBooka i dajcie mi znać, co sądzicie ;)
 • Ludzie kultury i czytelnicy stworzą listę "100 książek, które trzeba przeczytać". Z inicjatywą wyszedł Empik, który jak powszechnie wiadomo, nie jest już siecią, która zajmuje się stricte kulturą. Z tego też powodu nie jestem przekonana, czy lista zrobiona przez "ich" ludzi będzie zawierała książki naprawdę wartościowe. Ale poczekamy (do 15 lipca), zobaczymy i wtedy będziemy oceniać ;)
 • A że mam nadzieję poszerzyć trochę tematykę bloga o filmy, prezentuję Wam ciekawy portal: Filmy podobne do... Jak się można domyślić, kiedy wpiszemy tam tytuł filmu, strona wyszuka nam kilka innych tytułów zbliżonych tematyką, gatunkiem etc. Można tam stworzyć swoje konto i dodawać filmy na półki (chyba coś jak w LC). Inicjatywa z pewnością ciekawa, ale przydałaby się też wersja z książkami, prawda? ;)

3 komentarze :

 1. Czekam na twoje wpisy filmowe :)
  241 książek w poł roku. OMG ja to nie mam co się porównywać. Niestety czytam wolno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dwa się pojawiły, więc zapraszam serdecznie! ;)
   Ja też i bardzo nad tym ubolewam - gdybym miała takie tempo, może zdążyłabym przeczytać wszystkie książki, które mam w planach...

   Usuń
 2. Pani od 241 książek jest niezła... Też bym tak chciała :)
  "Książki podobne do" zdecydowanie by się przydały!

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!