Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #34

Źródło.
Wybaczcie drobne, jednodniowe, obsunięcie. Niestety piątek okazał się dość pracowity i zabrakło mi sił na napisanie postu. Dziś nadrabiam. A tematy książkowe - e-booki vs. książki tradycyjne i dlaczego te drugie, tomy oprawione w ludzką skórę, sąsiedzka biblioteka, zakładki i kilka(dziesiąt) genialnych zdjęć. Zapraszam!

  • E-booki mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi często są zdania, że czytniki niedługo całkowicie wyprą tradycyjne, papierowe książki. To możliwe, ale chyba jednak nie w Polsce - "Papierowe książki nie wyjdą z użycia." Szkodliwy konserwatyzm Polaków, co trochę zadziwia, bo to w pewien sposób zamykanie się na nowości, a tym samym na świat... Jak myślicie, e-booki zastąpią książki papierowe? Jesteście zwolennikami publikacji elektronicznych czy jesteście przywiązani do zapachu prawdziwej książki?
  • Książki oprawione w skórę to raczej nic dziwnego. Czy aby na pewno? Okazuje się, że istnieją pozycje oprawne z skórę... ludzką! Jak to się stało, że skóra ubogiej 28-letniej Irlandki z XIX wieku trafiła na oprawy trzech amerykańskich książek?
  • To dopiero jest ciekawy sposób na promocje czytelnictwa - w Rumunii mężczyzna założył "sąsiedzką bibliotekę". Moi rodzice żartują, że ja powinnam zrobić coś takiego z moimi książkami :D Muszę to gruntownie przemyśleć, ale uważam, że pomysł genialny - jak to zostało ujęte w tekście "wierzę, że książki, które czytamy mówią o nas więcej niż ubrania, które nosimy czy auta, którymi jeździmy".
  • Zestawienie szesnastu kreatywnych i intrygujących zakładek do książek. Podoba mi się przede wszystkim zakładka-lampa, pokazana jako pierwsza. Ale pozostałe też są genialne. Czy któraś szczególnie Was urzekła? A może jesteście szczęśliwcami i posiadacie którąś z nich?
  • I na koniec galeria najlepszych zdjęć października. Tu urzekło mnie zdjęcie jaskółki. Chętnie powiesiłabym sobie taki plakat na ścianie ♥

1 komentarz :

  1. Zakładki świetne! :) Ja najbardziej lubię te, które w jakiś sposób współgrają z książką - akurat nie te, z tego artykułu, a nieco inne, które widziałam na instagramie, gdzie zakładką jest chibi-bohater danej książki :)

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!