Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #33

Źródło.
Tydzień temu niestety dość późno wróciłam z wycieczki klasowej i nie miałam siły na pisanie postu. Dziś nadrabiam :)


 • Na dobry początek, w ramach takiej ciekawostki, zestawienie znanych książek, które zostały wydane kolejnych latach. W praktyce chodzi o to, że można sprawdzić, jakie książki wyszły w roku, w którym się urodziliście. Nie ma to raczej większego sensu, ale przypomniało mi o "Aniołach i demonach", książce, która już od dawna czeka, żebym ją przeczytała. Może teraz znajdę motywację? A jak tam u Was? Czytaliście książki z Waszego roku urodzenia?
 • Jeśli już jesteśmy przy bezsensownych zestawieniach polecam to: 21 literackich charakterów, które nie powinny były zginąć. Jasne, śmierć bohaterów łamie serca czytelników, ale pomyślcie: gdyby nie to, powieść byłaby zupełnie inna, być może z mniejszą dawką emocji, mniej ciekawymi wydarzeniami... Zgadzacie się? Czy też przeklinacie pisarza, który uśmierca postaci?
 • Na początku października swoje 60. urodziny obchodził "Władca Pierścieni". Okazuje się, że Tolkien nie tylko pisał, ale także rysował. Rysował, zwłaszcza, kiedy wymyślał historię. Polecam tekst o szkicach, które stały się podwaliną tej klasycznej historii.
 • Dowód na to, że wyobraźnia blogerów nie zna granic - Psi słownik. Ta krótka interpretacja spacerów z psem, z pewnością rozśmieszy właścicieli tych jakże uroczych czworonogów. Ale ja raczej nie pozwalam Tapsowi pobierać załączników :P
 • I na koniec, jak zwykle, coś do pooglądania - zwierzęce charaktery Disneya przedstawione jako ludzie. Ciekawy pomysł, świetne wykonanie i uderzające podobieństwo, zgodzicie się? :)

8 komentarzy :

 1. Książka wydana w roku urodzenia? Super pomysł. Muszę czegoś poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Internet nie przestanie mnie zaskakiwać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mogę wiedzieć, co konkretnie Cię zaskoczyło? :)

   Usuń
 3. U mnie jset "HP i kamień filozoficzny" ♥♥♥ Czytałam oczywiście całą serię i kocham ją ♥
  A psi słownik jest genialny. Też jabkym widziała swoją psinkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Nooo, ci bohaterowie, którzy nie powinni zginąć... święta prawda. Aż się łezka w oku zakręciła na samo wspomnienie o "Igrzyskach..." ;(
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję Fangirl!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, bardzo żałowałam Finnicka :c
   Dziękuję, na pewno zajrzę w wolnej chwili ;)

   Usuń
 5. W sumie ciekawe jakie książki wyszły w moim roczniku... :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak? Zdradzisz jakie? Bo aż mnie zaciekawiłaś :D

   Usuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!