Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Pomóżmy spełnić marzenie!

Post, mimo że nie jest recenzją, będzie o książce. A mianowicie o debiucie literackim pani Aleksandry Zimnik pt. "Sudaz - Twoje oczy mówią wszystko". Książka niedługo ma zostać wydana, ale na przeszkodzie stoi... 6 000 zł. Tyle pani Aleksandra musi zainwestować, aby jej powieść ujrzała świtało dzienne. A, że nie jest to mała kwota zwraca się z prośbą, do Nas!

Jednak po kolei, kim w ogóle jest Aleksandra Zimnik?
Aleksandra Zimnik (ur. 08.01.1990 r. w Myszkowie), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale filologicznym. Kobieta o wielu zainteresowaniach, wielu pasjach, która była m.in. przedsiębiorcą, stażystką w TVP Katowice, copywriterem, specjalistką ds. marketingu i mediów społecznościowych. Ponadto wolontariusz udzielający się w takich akcjach dobroczynnych, jak Szlachetna Paczka stowarzyszenia Wiosna. Zaczytana w fantastyce, thrillerach i kryminałach. Zakochana w Islandii. Szczęśliwa żona i właścicielka dwóch kotów.

O swojej książce pisze:

"Sudaz" jest książką fantastyczno-przygodową skierowaną zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych czytelników. Książka powstała z pragnienia wyrwania się z rzeczywistości i stworzenia innego, nierealistycznego świata. Pisałam ją w chwili, gdy byłam "przykuta" do łóżka i tylko z pomocą własnej wyobraźni mogłam teleportować się w inny świat. "Sudaz" przełamuje schematy i bazuje na postaciach całkiem nowych w literaturze, z którymi dotychczas czytelnicy jeszcze nie mieli okazji się spotkać. Przygody Laury, Nadii i Igora sprawią, że czytelnik będzie mógł choć na chwilę zapomnieć o życiu rzeczywistym i przenieść się w magiczny świat Gravidosu.

Książka wydana w druku będzie liczyła około 350 stron. (...) Dzięki podróży, w jaką zaangażuje się główna bohaterka Laura, będziecie mogli poznać takie istoty, jak: birater, Excogitator czy swetorianie. Dowiecie się, z jakimi skutkami ubocznymi związane są zabiegi kwinthibernacji czy askuriacji. Odwiedzicie takie miejsca, jak: Dossabra, Grota Smoka, Instatrtus czy Sudor. Dowiecie się kim są i czego chcą Annuis, Bimus i Tribus.

Tekst porusza tematy egzystencjalne, zawiera wątki miłosne i przygodowe. "Sudaz" mówi o wzlotach i upadkach, o walce z samym sobą, o trudnościach wynikających z odmienności, o zaufaniu, o siostrzanej miłości, o stracie rodziców, o przełamywaniu własnych słabości.

Trzeba to przyznać, książka zapowiada się naprawdę świetnie! W księgarni w żadnym wypadku nie przeszłabym obok niej obojętnie. Jeśli i Tobie ta inicjatywa się podoba, możesz ją wesprzeć TUTAJ, do czego oczywiście zachęcam. Wierzę, że w ciągu tego miesiąca uda się uzbierać potrzebną kwotę i pani Aleksandra będzie miała okazję zobaczyć swoją powieść na półce w księgarni ;)

1 komentarz :

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!