Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 48/2014 wrzesień/październik


Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją wrześniowo-październikowego numeru magazynu językowego "English Matters". Pewnie większość z Was po wakacjach wróciła do szkoły i... do nauki języków. Jednak ona wcale nie musi być nudna, co znów udowadnia wydawnictwo Colorful Media.

Zaraz po otworzeniu gazety, moją uwagę zwrócił artykuł o jednym z bardziej znanych piosenkarzy - Bruno Marsie (Out of this World - Bruno Mars). W tym samym dziale jest analiza  jego chyba najbardziej znanej piosenki - Grenade. Czyli tekst, jego tłumaczenie i przydatne zwroty.

Nadal w dziale People and Lifestyle mamy artykuł o... szpilkach! Każdy interesujący się modą powinien znać krótką historię najpopularniejszego rodzaju buta (More than Shoes).

Kolejnym niezwykle interesującym tekstem jest The Secret of Immortality - Sekret nieśmiertelności. A dotyczy on... Jane Austen. A właściwie jest to wywiad z Hazel Jones, która szczególnie mocno interesuje się jej twórczością.

Podróże są niezwykle ciekawe, bardzo lubię poznawać nowe miejsca, dlatego myślę, że najbardziej zainteresował mnie artykuł o mieście w Wielkiej Brytanii - Bath. Tu również dowiadujemy się nowych rzeczy o Jane Austen, ponieważ okazuje się, że to miasto było dla niej inspiracją. W sumie to nie tylko dla niej - podobno pomysły czerpali stąd także Mery Shelley, Thomas Gainsborough, William Hershel i Robert Adam.

W językach liczą się nie tylko słówka, ale przede wszystkim możliwość swobodnej konwersacji. W tym wydaniu znajdziemy taką w artykule Looking for a Flat (Szukając mieszkania), który właściwie jest wywiadem... Zresztą, polecam Wam osobiście do niego zajrzeć ;)

I na koniec trochę przyjemności - Zumba Fitness Craze. Znajdziemy tam garść informacji o tym coraz popularniejszym sporcie.
~~~
Jak zazwyczaj, ze strony wydawnictwa można ściągnąć alfabetyczną listę słówek do danego magazynu oraz do niektórych artykułów, och nagranie MP3. Naprawdę, nie mogę zrobić nic innego jak polecić Wam magazyny - ich czytanie jest świetną metodą nauki, której warto przynajmniej spróbować!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.
~~~
PS Zmieniłam trochę formę recenzji magazynów - nie wypisuję wszystkich artykułów, tylko wspominam o tych, które szczególnie mnie zainteresowały. Myślę, że tak będzie lepiej, ale czekam także na Wasze opinie. Jaką formę wolicie? 

6 komentarzy :

 1. Ja też staram się opisywać, te które mnie interesują. Moja recenzja tego numeru w piątek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stwierdziłam, że tak będzie lepiej ;) Super, na pewno do ciebie zajrzę i zobaczę, co Ty o nim sądzisz :)

   Usuń
 2. Ymm zaczynam coraz bardziej przekonywać się do tej gazety chociaż aż tak dobrze angielskiego nie znam, więc pewnie wszystkiego bym nie zrozumiała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie trzeba go znać bardzo dobrze, ponieważ większość trudnych słówek jest wytłumaczona. Jednak musiałabyś sama kupić tę gazetę, przeczytać ją i zobaczyć, jaki jest poziom ;)

   Usuń
 3. Bardzo chętnie sięgnęłabym po czasopismo. Przydałoby mi się odświeżyć to, czego się uczyłam i oczywiście dołożyć do tego coś nowego. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten numer akurat czytałam i niezbyt mi się podobał.Inne były lepsze ;-)

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!