Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi - Joanne Kathleen RowlingTytuł oryginału: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Autor: Joanne Kathleen Rowling

Szósta część przygód młodego czarodzieja.

Śmierć Syriusza była dla Harry'ego prawdziwym ciosem. Jednakże musi wziąć się w garść, bo przed nim kolejny, szósty już, rok nauki w Hogwarcie.

Teraz już wszyscy wiedzą o tym, że Lord Voldemort powrócił i chce przejąć władzę. Zaczyna się wiele szarad zawiązanych z posadami. Korneliusz Knot stracił swoją, Ministra Magii. W Hogwarcie również mają miejsce zmiany. Może nie tak głośne, jak zwolnienie Knota, ale równie ważne. Snape wreszcie dostaje swoją wymarzoną posadę nauczyciela obrony przed czarną magią, natomiast jego miejsce zajmuje Horacy Slughorn, który na prośbę Dumbledore'a wrócił z emerytury.

Harry może, więc odetchnąć z ulgą- Snape nie będzie już go dręczył na eliksirach, a w dodatku, Potter zostaje prymusem z tego przedmiotu. Dzieje się tak za sprawą podręcznika, w którym znajdują się zapiski tajemniczego Księcia Półkrwi...

A gdyby tego było Wam mało, Dumbledore postanawia wreszcie wyjawić Harry'emu swoje tajemnice... Będzie się działo!

W tym tomie wraz z Harry'm przenosimy się w przeszłość, w której możemy poznać lepiej losy Toma Riddle'a. J. K. Rowling pokazuje nam przemianę chłopca, który mieszkał w sierocińcu, a prawdziwą radością była dla niego wiadomość, że jest czarodziejem w bezlitosnego potwora, który zabija z zimną krwią nawet dzieci.

I znów weźmiemy pod lupę nowego nauczyciela obrony przed czarną magią. Severus Snape nie jest nowym nauczycielem w Hogwarcie, dotychczas uczył eliksirów. Jest on opiekunem domu Slytherin. Był też Śmierciożercą, jednak "nawrócił" się po klęsce Voldemorta. Od dawna chciał posadę nauczyciela obrony przed czarną magią. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że szczerze nienawidzi Harry'ego... z wzajemnością.

Książka, tak jak poprzednie części, jest napisana przystępnym językiem. Okładka, przynajmniej dla mnie, zapowiada tajemnicę.

Lektura wciąga bez reszty. Gorąco polecam!

Nefmi

2 komentarze :

  1. Fajne były podróże Harry'ego z Dumbledorem. Mogliśmy poznać historię Voldemorta, ale również samego dyrektora :) Kolejna świetna część!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta część podobała mi się najmniej ( chyba z wiadomego powodu) ;)

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!