Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Cisza

Cisza - Becca Fitzpatrick
Tytuł oryginału: Silence
Autor: Becca Fitzpatrick

„Cisza” to trzecia część bestsellerowego cyklu o miłości nastolatki i upadłego anioła.

Nora zaginęła. Kiedy wreszcie wraca do domu, ostatnie pięć miesięcy stanowi dla niej wielką niewiadomą, podobnie jak tożsamość porywacza. Nie pamięta Nefilimów, upadłych aniołów, nawet Patcha i Scotta... 

Ten stan rzeczy nie może trwać długo, niebawem anielskie moce przypomną jej o sobie. Pojawią się niejaki Jev a także tajemnicze sny - niby znajome, a jednak zupełnie obce obrazy...

"- Brakowało mi ciebie, aniele. Nie było dnia, żebym za tobą nie tęsknił. Prześladowałaś mnie do tego stopnia, że zacząłem podejrzewać, iż Hank wbrew przysiędze odebrał ci życie. We wszystkim widziałem twojego ducha. Nie mogłem i nie chciałem przed tobą uciec. Dręczyłaś mnie, ale było to lepsze, niż gdybym miał cię stracić"

Spodziewałam się, że fabuła książki będzie się opierać na tym, jak to Nora żmudnie próbuje sobie wszystko przypomnieć i nic poza tym nie będzie się działo. Na szczęście się pomyliłam. W książce jest wiele nieoczekiwanych przypadków i zwrotów akcji.

Niestety, jak to bywa w takich książkach, im więcej razy wracamy do przeszłości, tym mniej posuwamy się naprzód. Może w tej pozycji, nie jest to tak widoczne, jednak jest...

"- W tej chwili istniej tylko jedna rzecz, którą wiem z pewnością... - Gdy westchnął głęboko i przeciągle, poczułam, jak jego ciało się rozluźnia. - Że zrobiłbym dla ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze. Dla ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet duszy. Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować ci nic więcej."

Książka napisana jest przystępnym, zrozumiałym dla każdego językiem. Warto pochwalić tłumacza, który świetnie się spisał podczas przekładu młodzieżowego slangu i kolokwializmów. Nie mogę nie wspomnień o ciekawej okładce - bardzo nastrojowej, pasującej do pozostałych - niestety adekwatnej do treści.

Jednak mimo wszystko, książka potrafi zaciekawić i wciągnąć na długie godziny. Uważam, że warto. Polecam!

Nefmi

5 komentarzy :

 1. Czytałam serię jakiś czas temu, nie jest szczególnie wybitna, ale też nie najgorsza ;) całkiem przyjemnie się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. O nie znałam tej serii i w ogóle chyba o niej nie słyszałam nigdy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam żadnej z tej serii książek. Jakoś na razie nie jestem specjalnie do niej zachęcona, ale jeżeli wpadnie mi kiedyś w ręce to kto wie, może skuszę się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam sporo o tej serii. Pozytywnych, jak i negatywnych opinii. mOze kiedyś się skuszę i przeczytam.
  (http://zapach-stron.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sobie odświeżyć tę serię ;)

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!