Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Europejska Noc Literatury Wrocław 2013


W sobotę, 21 września, we Wrocławiu odbyła się po raz pierwszy w Polsce Noc Literatury. W dziesięciu punktach w okolicy rynku, można było posłuchać, jak znani i lubiani Wrocławianie, czytają opowiadania i fragmenty książek, które nie były dotychczas publikowane w Polsce.

Poza tym, zorganizowany był kiermasz książek. W jednej z księgarni, w ramach Nocy Literatury, można było kupić książki 20% taniej!

Poniżej zamieszczam program, z którego możecie odczytać autorów i czytających:


Uważam, że to bardzo ciekawy pomysł na promowanie czytelnictwa. Może przyjdzie ktoś, kto nie czyta książek i się do nich przekona? Natomiast "nałogowi" czytelnicy, mogą posłuchać dzieł nieznanych im dotąd autorów, porozmawiać o nich i jeśli im się spodobają, kupić.

Mnie udało się załapać tylko na cztery czytania, jednak z nich podobały mi się tylko dwa: "Nieśmiały Argentyńczyk" i "Wścieklizna". 

Bardzo się zawiodłam na "Lizbonie triumfującej" i "Skromnej uroczystości". Pierwszy, fragment książki, był bardzo brutalny i zupełnie wyrwany z kontekstu. Natomiast drugie, opowiadanie, nic nie wnosiło i nie miało zbyt wiele sensu.

Kolejny minus: w kilku punktach brakowało miejsc siedzących i mimo, że ludzie chcieli, nawet siedzieć na podłodze, organizatorzy nie pozwalali. A szkoda...

Jednak, podsumowując, uważam, że było warto i jeśli tylko Noc Literatury będzie zorganizowana za rok, na pewno będę :)

Nefmi

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!