Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Finale

Finale - Becca FitzpatrickTytuł oryginału: Finale
Autor: Becca Fitzpatrick

Zwieńczenie bestsellerowej serii o miłości ludzkiej dziewczyny i anioła.

Miłość Nory i Patcha dosłownie kwitnie. Jednak to się może niedługo skończyć. A wszystko z powodu nadchodzącego cheszwanu. Po śmierci ojca to Nora przejęła dowództwo nad armią Nefilim.

Niestety przez to musi ukrywać swój związek z aniołem.

Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć.Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?

"Jestem przekonana, że kiedy Patch pojawił się w moim życiu, normalność po prostu przestraszyła się i zwiała."

Nora jest główną bohaterką serii. W pierwszym, poznaje Patcha tajemniczego chłopaka, który okazuje się być upadłym aniołem. Głównym wątkiem jest oczywiście ich uczucie, jednakże jest też wiele niespodziewanych zwrotów akcji i skrzętnie ukrywanych tajemnic, które Nora musi odkryć. Seria jest także historią przemiany dziewczyny z "szarej myszki" w przywódczynię armii!

O samym stylu autorki można powiedzieć to, że młodzież go polubi. Język jest lekki, bardzo codzienny. Nie znajdziecie rozwlekłych opisów rzeczy, stanów psychicznych czy emocji. Autorka postawiła na dialogi, co mi bardzo odpowiada.

Fabuła – cóż, cała historia jest do pewnego stopnia przewidywalna, niemniej ten tom zaskakuje czytelnika. Wątek miłosny Patcha i Nory oczywiście jest potraktowany jako świętość i tu mamy wspomnianą przewidywalność, aczkolwiek cała reszta jest bardzo oryginalnia.

Piękna okładka- w tym wypadku, na szczęście, pasuje do treści :)

Myślę, że każdy ma uczucie niedosytu, kiedy jakaś seria się kończy. Tak było i w moim przypadku. Naprawdę nie lubię rozstawać się z bohaterami, z którymi zdążyłam się związać emocjonalnie, w którymi przeżywałam wszystko opisane w serii...

Zakończenie zaskakujące. Wyjaśnia się wtedy także wiele tajemnic. Polecam!

Nefmi


3 komentarze :

 1. Skończyłam czytać tą serię po drugiej części, tylko się wynudziłam, a główna bohaterka niemiłosiernie mnie denerwowała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, Bohaterka jest trochę irytująca, jednak ja stwierdziłam, że skończę tę serię :)

   Usuń
 2. Nie czytałam i na razie nie mam jej w planach, ale może kiedyś :) Byłaby to dla mnie nowość, bo nie zdarzyło mi się jeszcze czytać o aniołach (nawet tych upadłych) :)

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!