Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter i Czara Ognia - Joanne Kathleen RowlingTytuł oryginału: Harry Potter and the Goblet of Fire
Autor: Joanne Kathleen Rowling

Czwarta część przygód młodego czarodzieja, Harry'ego Pottera.

Przed Harry'm ekscytujące wydarzenie- Mistrzostwa Świata w Quidditchu. Jednak spokój zakłóca atak popleczników Voldemorta, Śmierciożerców.


Jednak to nie wszystko. Kiedy Harry wraca do Hogwartu, dowiaduje się, że zamiast rozgrywek quidditcha odbędzie się Turniej Trójmagiczny. Startują w nim trzy szkoły. Każda z nich musi wystawić jednego zawodnika, który zostanie wylosowany przez Czarę Ognia. Trudno się dziwić, że oprócz Cedrica, jednago reprezentanta Hogwartu, zostaje wylosowany także Harry Potter...

Na uczestników czekają trudne zadania i łamigłówki. Spotkają się z niebezpiecznymi stworzeniami. Jednak kto mógł wrzucić nazwisko Harry'ego do Czary Ognia? Czy był to tylko żart, czy ktoś czyha na jego życie?

Ten tom jest wyjątkowo bogaty, zarówno w zaskakujące zwroty akcji, jak i przedziwne przygody spotykające Harry'ego. Zadania Turnieju są wyjątkowo trudne i nieraz wymagają zmyślnych rozwiązań. Tylko J. K. Rowling mogła coś takiego wymyślić :)

Znów nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, Szalonooki Moody, jest tajemniczy. Uczniowie wiedzą o nim tylko to, że był Aurorem (walczył ze Śmierciożercami). Jego znakami szczególnymi są magiczne oko, które widzi nawet przez peleryny niewidki (!) i blizny, którymi poorana jest jego twarz. Na każdym kroku podkreśla, że jest wrogiem czarnej magii. Jego nauczanie jest dość kontrowersyjne, ale nie zmienia to faktu, że Harry i jego przyjaciele go lubią.

Książka wciągnęła mnie tak bardzo, że nawet nie zauważyłam, kiedy przeczytałam te 760 stron. Naprawdę polecam!

Nefmi