Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"Fantastyczne zwierzęta..." i "Quidditch...", czyli dodatki do serii Harry'ego Pottera

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - Joanne Kathleen Rowling
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Autor: Newt Skamander, J. K. Rowling

W książce pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" wymienione są wszystkie gatunki fantastycznych stworzeń, występujące w serii książek o Harry'm Potterze.

Więc, jeśli ciekawi Was "gdzie żyje kwintoped, czym się żywi pufek i dlaczego lepiej nie zostawiać mleka szpiczakowi" ta książka jest dla Was idealna.

Quidditch przez wieki - Joanne Kathleen RowlingTytuł oryginału: Quidditch Through the Ages
Autor: Kennilworthy Whisp, J. K. Rowling

Książka pt. "Quidditch przez wieki" przedstawia historię najpopularniejszej gry czarodziejów- tytułowego quidditcha.

Dlatego, jeśli jest ktoś ciekawy "skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wędrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki" powinien sięgnąć po tę książkę.

Książki są "lekturą dodatkową" dla fanów serii "Harry Potter" autorstwa J. K. Rowling.

Książka "Fantastyczne zwierzęta..." zawiera dokładne opisy wielu stworzeń, które występują w serii. Możemy się dowiedzieć, jak wyglądają, gdzie je znajdziemy, co jedzą i wiele, wiele innych. Dodatkowo każdy gatunek jest sklasyfikowany w skali od "Nudny" do "Znany morderca czarodziejów/ nie nadaje się do udomowienia i tresury".

Książka jest bardzo ładnie wydana i jako, że "właścicielem jest Harry Potter", można znaleźć jego notatki, a także zabawne rysunki. Jednakże żałuję, ze każde zwierze nie zostało, przynajmniej, naszkicowane. Na pewno urozmaiciłoby to lekturę.

Z drugiej książki, "Quidditch przez wieki", możemy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat tytułowej gry. Jest w niej szczegółowa historia gry, historia piłek i koszy, najróżniejsze zagrania i faule, a także najpopularniejsze drużyny quidditcha.

W tej książce jest dużo rysunków. Możemy zobaczyć jak wyglądały pierwsze miotły, piłki czy kosze, a także przyjrzeć się boisku.

Obie książki są pięknie wydane i zawierają dużo ciekawych informacji. Lektura jest szybka i przyjemna. Polecam!

Nefmi