Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #46

Źródło.

Trochę o głupocie literatury i nauki, burzeniu Wielkiego Muru Chińskiego, serwisie "pisarskim" Wattpad i różnych reakcjach czytelniczych. Zapraszam!
 • "Człowiek stał się ostatnio tak racjonalny, że przed nudą musi uciekać w świat fantazji. Albo w mroki historii." Cytat pochodzi z artykułu "Od głupoty nauki do głupoty literatury", w którym autorka pisze trochę o tym, co wieki temu wypisywali naukowcy, a co pisarze, i jak to się zmieniło. Bardzo ciekawy tekst i choć to smutne, niestety prawdziwe.
 • Słyszeliście o planach zburzenia Wielkiego Muru Chińskiego? Pewnie nie. A trochę ponad wiek temu świat obiegła taka właśnie informacja. A wszystko przez 4 dziennikarzy, którzy poszukiwali jakiegoś ciekawego tematu :)
 • Co jakiś czas w Internecie wybuchają mniejsze lub większe aferki dotyczące plagiatowania. O serwisie z gryzoniem z nazwie wielu słyszało i równie wielu z pewnością korzysta, ale czy spotkaliście się kiedyś z Wattpadem? Ja przyznam szczerze, przez chwilę miałam z nim styczność, ale że nie znalazłam tam nic ciekawego, serwis szybko poszedł w zapomnienie. Ostatnio przypomniał mi o nim tekst "Wattpad na cenzurowanym!". Okazuje się, że użytkownicy po prostu przepisują znane książki! Z jednej strony podziwiam wytrwałość, ale z drugiej strony zastanawiam się, czy naprawdę nie szkoda im życia. Więcej szczegółów w linku, przeczytajcie i dajcie mi znać, co o tym sądzicie.
 • Leon Zabookowiec, nie dość, że ma genialny nagłówek (♥), to jeszcze pojawiają się na nim świetne posty. Ostatnio Matylda opublikowała jej Czytelnicze Reakcje. Nie będę tego opisywać - po prostu to zobaczcie ;)
 • Zastanawialiście się kiedyś, gdzie powstają te wszystkie niesamowite ujęcia do filmów? Otóż tło nie zawsze jest robione komputerowo: oto kilka zdjęć, których autorka odnalazła miejsca, gdzie kręcono znane filmy.

9 komentarzy :

 1. Wattpad stał się ostatnio kopalnią powieści - Anna Todd, Estelle Maskame i jeszcze kilku innych autorów. Plagiaty to pewnie skutek uboczny pragnienia, by być popularnym autorem wzorem wyżej wymienionych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym Wattpadzie, ale cóż, zazwyczaj jestem lekko opóźniona w takich stronach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Owww <3 Bardzo się cieszę, że mój nagłówek Ci się spodobał <3 Jest to rysunek mojej przyjaciółki stworzony specjalnie dla Leona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie słyszałam o Wattpadzie. Podobnie jak o zburzeniu muru. Muszę powiedzieć, że mieli fantazję ;) Żeby takiego newsa wymyślić? :) Ale nieźle się postarali :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o burzeniu muru także nie słyszałam przed przeczytaniem artykułu KwP :) Ale rzeczywiście, wyobraźnię musieli mieć niezwykłą.

   Usuń
 5. Witaj, przeglądam tego bloga i przeglądam i stwierdzam, ze masz dar do pisania, bo piszesz bardzo ciekawie :) Zapraszam również do siebie, bach : robot xavery 123

  OdpowiedzUsuń
 6. i ja dołączam do klubu, w którym nie słyszano o Wattpadzie ,pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!