Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter i Komnata Tajemnic - Joanne Kathleen RowlingTytuł oryginału: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Autor: Joanne Kathleen Rowling

Druga część bestsellerowej serii o Harrym Potterze.

Harry Potter zakończył pierwszy rok nauki w Hogwarcie. Po raz kolejny przeżył starcie z Voldemortem i teraz spędza wakacje u Dursley'ów. Ani on, ani wujostwo nie są z tego powodu zadowoleni i nie traktują go dobrze.

Tymczasem Harry'ego odwiedza skrzat domowy i oznajmia mu, że nie może wrócić do szkoły. Jednak chłopiec nie widząc innego wyjścia postanawia kontynuować naukę. Po wielu trudnościach, w końcu dociera do Hogwartu...

Niestety tam również nic nie jest tak, jak być powinno. Krążą pogłoski, że Komnata Tajemnic znów została otwarta, a złowrogi dziedzic Slytherina powrócił. Czy Harry'emu i jego przyjaciołom uda się dowiedzieć kto kryje się za atakami na uczniów i uchronić szkołę przed zamknięciem?

"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."


W tej części Harry musi się zmierzyć z potworem z Komnaty Tajemnic. Walka ta jest o tyle trudna, że bohater nie zna przeciwnika, nie wie, z kim ma do czynienia. Razem z przyjaciółmi, Ronem i Hermioną, próbują rozwiązać zagadkę, co wcale nie jest takie łatwe. Sięgają po różne metody, łamią szkolne zasady, co w końcu doprowadza ich do rozwiązania. Niestety, z napastnikiem Harry musi zmierzyć się sam...

Autorka nie zmieniła elementów, które mi się podobały w poprzedniej części (moja recenzja), co jest plusem, jednak nie dodała zbyt wiele nowych elementów czy postaci. Najbardziej, jako nowa postać, zwraca na siebie uwagę Gilderoy Lockhart, nauczyciel obrony przed czarną magią. Jest on wyjątkowo próżny i zarozumiały, o czym może świadczyć chociażby jego gabinet, obwieszony portretami Lockharta. Postać nie przypadła mi do gustu, ale wprowadza do książki wiele humoru.

"(...)ci, którzy o pomoc poproszą, zawsze ją otrzymają."

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" wciąga bez reszty, ja przeczytałam tę książkę w 1 dzień :) Tak samo jak pierwsza część, w wielu momentach zaskakuje. Gorąco polecam!

Nefmi

2 komentarze :

  1. W tej części najciekawszą nową postacią zdecydowanie jest Zgredek! :) Przywiązałam się do niego i fajnie, że później również się pojawiał. No i jak dzielnie bronił Harry'ego! :)

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!