Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Samobójca z nożem w plecach - spotkanie z Pawłem Pollakiem

Źródło.
Paweł Pollak - skandynawista, tłumacz literatury szwedzkiej i co chyba najważniejsze, pisarz. Już 6. maja, pojawi się na spotkaniu autorskim we wrocławskiej kawiarni kulturalnej Barbara. Może przyjść każdy, choć organizatorzy zaznaczają, że jest ono adresowane przede wszystkim do początkujących pisarzy i ludzi zainteresowanych literaturą.


Obecnie autor ma na koncie pięć wydanych utworów - cztery powieści i jeden zbiór opowiadań. Tłumacząc literaturę, pan Pollak sam zapragnął pisać. I jak twierdzi, było to dla niego zupełnie naturalną kolejnością rzeczy.

Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Kanalia", opartą na własnych przeżyciach. Od początku jednak nie było tak łatwo - autor miał przejścia w wydawnictwami, i to nie tylko przy pierwszej książce, ale także przy dwóch kolejnych! (więcej przeczytacie TUTAJ) Później trafił do Oficynki, i od 2012 roku jego książki ukazują się nakładem tego wydawnictwa, jak sam pisze: pierwszego uczciwego, z którym miał styczność.

Zorganizowane właśnie przez Oficynkę spotkanie autorskie jest zatytułowane "Samobójca z nożem w plecach, czyli jak uniknąć błędów przy pisaniu kryminałów". I choć sama (jeszcze?) nie piszę, to jeśli tylko czas mi pozwoli, z pewnością pojawię się na spotkaniu. I Was też serdecznie do tego zachęcam! Jeśli tylko macie czas i ochotę to przyjdźcie - coś czuję, że się nie zawiedziemy ;)

6. maja, godz. 18:00
Kawiarnia BARBARA
ul. Świdnicka 8c, Wrocław

Więcej szczegółowych informacji TUTAJ. Czytaliście jakąś książkę pana Pollaka? Planujecie pojawić się na spotkaniu? :)

4 komentarze :

 1. Witam serdecznie! Prowadzisz bardzo ciekawy blog. Znalazłam tutaj dużo wartościowych treści. Uważam, że powinnaś zgłosić swój blog do promowania na stronie egee.pl. To fajna strona, która profesjonalnie pomoże Ci wypromować Twój blog oraz zwiększy wyświetlenia na nim. Zapewniam Cię, że znajdziesz tam coś dla siebie! Na stronie jest wiele blogów o zbliżonej tematyce. Polecam! Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do owocnej współpracy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Na pewno zajrzę na stronę i rozważę zgłoszenie :)

   Usuń
 2. Twórczość autora jest mi jeszcze nieznana i żałuję, że nie mam bliżej do Wrocławia. Takie spotkania potrafią bardzo zachęcić do lektury. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc, mi też jeszcze nie. Z tego, co czytałam książki są bardzo dobre i niedługo będę miała okazję się o tym przekonać :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!