Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Samobójca z nożem w plecach - spotkanie z Pawłem Pollakiem

Źródło.
Paweł Pollak - skandynawista, tłumacz literatury szwedzkiej i co chyba najważniejsze, pisarz. Już 6. maja, pojawi się na spotkaniu autorskim we wrocławskiej kawiarni kulturalnej Barbara. Może przyjść każdy, choć organizatorzy zaznaczają, że jest ono adresowane przede wszystkim do początkujących pisarzy i ludzi zainteresowanych literaturą.


Obecnie autor ma na koncie pięć wydanych utworów - cztery powieści i jeden zbiór opowiadań. Tłumacząc literaturę, pan Pollak sam zapragnął pisać. I jak twierdzi, było to dla niego zupełnie naturalną kolejnością rzeczy.

Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Kanalia", opartą na własnych przeżyciach. Od początku jednak nie było tak łatwo - autor miał przejścia w wydawnictwami, i to nie tylko przy pierwszej książce, ale także przy dwóch kolejnych! (więcej przeczytacie TUTAJ) Później trafił do Oficynki, i od 2012 roku jego książki ukazują się nakładem tego wydawnictwa, jak sam pisze: pierwszego uczciwego, z którym miał styczność.

Zorganizowane właśnie przez Oficynkę spotkanie autorskie jest zatytułowane "Samobójca z nożem w plecach, czyli jak uniknąć błędów przy pisaniu kryminałów". I choć sama (jeszcze?) nie piszę, to jeśli tylko czas mi pozwoli, z pewnością pojawię się na spotkaniu. I Was też serdecznie do tego zachęcam! Jeśli tylko macie czas i ochotę to przyjdźcie - coś czuję, że się nie zawiedziemy ;)

6. maja, godz. 18:00
Kawiarnia BARBARA
ul. Świdnicka 8c, Wrocław

Więcej szczegółowych informacji TUTAJ. Czytaliście jakąś książkę pana Pollaka? Planujecie pojawić się na spotkaniu? :)