Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #46

Źródło.

Trochę o głupocie literatury i nauki, burzeniu Wielkiego Muru Chińskiego, serwisie "pisarskim" Wattpad i różnych reakcjach czytelniczych. Zapraszam!
  • "Człowiek stał się ostatnio tak racjonalny, że przed nudą musi uciekać w świat fantazji. Albo w mroki historii." Cytat pochodzi z artykułu "Od głupoty nauki do głupoty literatury", w którym autorka pisze trochę o tym, co wieki temu wypisywali naukowcy, a co pisarze, i jak to się zmieniło. Bardzo ciekawy tekst i choć to smutne, niestety prawdziwe.
  • Słyszeliście o planach zburzenia Wielkiego Muru Chińskiego? Pewnie nie. A trochę ponad wiek temu świat obiegła taka właśnie informacja. A wszystko przez 4 dziennikarzy, którzy poszukiwali jakiegoś ciekawego tematu :)
  • Co jakiś czas w Internecie wybuchają mniejsze lub większe aferki dotyczące plagiatowania. O serwisie z gryzoniem z nazwie wielu słyszało i równie wielu z pewnością korzysta, ale czy spotkaliście się kiedyś z Wattpadem? Ja przyznam szczerze, przez chwilę miałam z nim styczność, ale że nie znalazłam tam nic ciekawego, serwis szybko poszedł w zapomnienie. Ostatnio przypomniał mi o nim tekst "Wattpad na cenzurowanym!". Okazuje się, że użytkownicy po prostu przepisują znane książki! Z jednej strony podziwiam wytrwałość, ale z drugiej strony zastanawiam się, czy naprawdę nie szkoda im życia. Więcej szczegółów w linku, przeczytajcie i dajcie mi znać, co o tym sądzicie.
  • Leon Zabookowiec, nie dość, że ma genialny nagłówek (♥), to jeszcze pojawiają się na nim świetne posty. Ostatnio Matylda opublikowała jej Czytelnicze Reakcje. Nie będę tego opisywać - po prostu to zobaczcie ;)
  • Zastanawialiście się kiedyś, gdzie powstają te wszystkie niesamowite ujęcia do filmów? Otóż tło nie zawsze jest robione komputerowo: oto kilka zdjęć, których autorka odnalazła miejsca, gdzie kręcono znane filmy.