Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #32

Źródło.

Początek października nie wygląda dobrze, na blogu cicho, cały tydzień nic nie wrzuciłam. Niestety, choruję i mimo że czytałam, nie miałam już sił na siedzenie przed komputerem i pisanie czegokolwiek. Już jest lepiej i mam nadzieję, że lepiej będzie także na blogu. A dzisiaj czas na nowe "Relata refero...".
  • 3. października zakończył się tegoroczny Tydzień Książek Zakazanych. Akcja jest nie tylko sprzeciwem wobec cenzury, ale także inicjatywą, mającą zachęcić do czytania. TUTAJ trochę o historii akcji w Polsce i na świecie oraz lista kilkudziesięciu przykładów książek, których zakazano. A TU dowód na to, że wyobraźnia cenzorów nie zna granic, czyli kilka absurdalnych powodów dla zakazania powieści.
  • Krótko i na temat: Empik wycofuje się ze sprzedaży gadżetów. Wam też pewnie będzie przykro, że już nie znajdziecie w tej "księgarni" deski do krojenia, prawda? :D
  • "Intruz" miał mieć kolejne dwa tomy - na razie nie ma o nich ani widu, ani słychu. Ale za to będzie kolejna książka z serii "Zmierzch". Historia będzie ta sama, tyle że Edward stanie się Edythe, Jacob zostanie Julie, a Bella Swan tym razem będzie Beau... Czyli autorka wymyśliła sobie zamianę płci. Zastanawia mnie tylko jedni - czyżby pani Meyer ostatnio skończyła się kasa?
  • Coś do pooglądania - 20 ciekawych reklam i szyldów z ulic Nowego Jorku.
  • I na koniec ciekawy projekt - Cafe Art w Londynie rozdało 100 aparatów fotograficznych ludziom bezdomnym. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na problem bezdomności. Uważam, że to świetny pomysł, a i efekty są niesamowite.