Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 52/2015 maj/czerwiec

Już po raz ósmy mam przyjemność przedstawić Wam magazyn "English Matters". A o czym przeczytamy w majowo-czerwcowym wydaniu?
Numer otwierają 3 krótkie recenzje książek. Jednak poza nimi opisy zawierają także... ciekawe słowa, które wystąpiły w powieści. Nie spotkałam się nigdy z czymś takim, ale muszę przyznać, ze to bardzo ciekawe. Wiedzieliście na przykład, że taśmociąg bagażowy, można by przetłumaczyć jako "bagażową karuzelę" (luggage carousel)? Ja nie.

Poza tym w samym rogu pojawiło się krótkie zestawienie 10 wierszy, które każdy powinien znać (10 Poems Everyone Should Know). Z dumą mogę powiedzieć, że znałam połowę (po polsku), a braki szybko nadrobiłam ☺Następnie tekst, który wiedzie prym w tym numerze BFF - Best Friends Forever. Serialu nie oglądałam, ale może to zmienię? Kto wie? W końcu, ciekawy artykuł może wszystko zmienić ;)


Kolejny artykuł znów skupia się na sławnych ludziach, ale tym razem z branży muzycznej. W tekście Queen - The Show Must Go On fani znajdą w wiele ciekawostek, trochę historii zespołu, ale przede wszystkim bliżej poznają osobę Freddiego Mercury'ego, frontmana i wokalisty.
W dziele kulturalnym znajdziecie coś o Kubusiu Puchatku (Winnie, Pooh or Fredzia Phi-Phi) i Herculesie Poirot (Poirot - The Punctilious Private Detective). Część podróżnicza przeniesie nas do Teksasu, chyba jednego z najciekawszych stanów Ameryki. W artykule Texas - Life in the Lone Star State choć po części poznamy kulturę tego barwnego regionu, przeczytamy o jedzeniu, parkach rozrywki i footballu.


Poza tym dzięki gazecie zapoznamy się z kilkoma zwrotami przydatnymi podczas tak zwanej pogawędki (Small Talk - Can U Handle This?).
~~~
Podsumowując, jeśli chcecie w wakacje podszkolić język, nie ślęcząc nad, przyznajmy to często nudnymi podręcznikami, z czystym sumieniem mogę Wam polecić magazyny "English Matters" z tym numerem na czele.
Za spotkanie z "Przyjaciółmi" i podróż do Teksasu dziękuję wydawnictwu Colorful Media!