Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Jesienny stosikPrzyszła jesień, za oknem coraz zimniej, więc po wieczorze spędzonym pod kocem, z książką i herbatą, nie ma wyrzutów sumienia. A że sprzedawcy troszczą się o czytelników i zapewniają lektury na tę niezbyt przyjemną porę roku, nic dziwnego, że na półkach nagle zaczyna brakować miejsca. Znacie to? Tak, ja też. I dzisiaj pochwalę się, czym ostatnimi czasy zapełniam nowy regał.

Zaczynając od lewej:
1. "Przędza" Gennifer Albin - książka od dawna mnie interesowała. Trafiłam ją na słynnej, jesiennej promocji Biedronki, za 8,99 zł.
2. "Więzień Nieba" Carlos Ruiz Zafon - j.w.
3. "Badacz potworów" Rick Yancey - j.w. Zakup raczej spontaniczny, ponieważ wcześniej o niej nie słyszałam. Ale zainteresował mnie opis i to się liczy ;)
4. "Klątwa opali" Tamora Pierce - j.w. O tej słyszałam, ale jakoś nie było mi z nią po drodze. Teraz mam pewność, że kiedyś ją przeczytam.
5. "Zabójczyni i imperium Adarlanu. Szklany Tron opowieść IV" - 6,99 zł w księgarni internetowej Merlin. Prawie dwa lata temu recenzowałam "Szklany tron" i pierwszą z czterech dodatkowych nowelek. Od jakiegoś czasu planuję do serii wrócić i przeczytać zaległe książki z serii, w tym także tą. Jeszcze zobaczymy, jak z tymi planami będzie, bo czasu ciągle mi brakuje...
6. "Kości księżyca" Jonathan Carroll - 2,99 zł, Merlin. Zainteresował mnie opis, a poza tym słyszałam wiele dobrego o pisarzu. Nie miałam jeszcze okazji czytać żadnej jego powieści (choć "Kraina Chichów") od dawna stoi na półce), ale mam nadzieję to jak najszybciej nadrobić.
7. "Na zawsze. Collin" Sandi Lynn - 2,99 zł, Merlin. Znów zainteresował mnie opis, ale jakoś nie rzuciło mi się w oczy, że to 4. tom serii... Czy ktoś z Was miał przyjemność z serią? Trzeba czytać po kolei, żeby zrozumieć, o co chodzi w kolejnych? Czy mogę zacząć od tego? :)
8. "Długa Ziemia" Terry Pratchett, Stephen Baxter - upolowana na Fincie za 12,20 zł. Powieść od dawna bardzo mnie intrygowała (zwłaszcza, kiedy już zaczęłam przygodę ze Światem Dysku) i wreszcie trafiła się okazja, z której nie mogłam nie skorzystać.
9. "Zbrojni" Terry Pratchett - 12,99 zł, prenumerata, o której więcej napisałam TUTAJ.
10. "Na glinianych nogach" Terry Pratchett - j.w.
11. "Równoumagicznienie" Terry Pratchett - j.w.
12. "Trzy wiedźmy" Terry Pratchett - j.w.
13. "Wyprawa czarownic" Terry Pratchett - j.w.
14. "Delfin. Opowieść o marzycielu" Sergio Bambaren - zakup w bibliotece, 2 zł (!). Książka podobno jest znana, a mnie po prosu zaciekawiła. Zwłaszcza, że została porównana do "Małego Księcia". Przekonamy się, czy trafnie.
15. "O dziewczynie, która poślubiła lwa" Alexander McCall Smith - j.w. Zbiór opowiadań, inspirowanych kulturą i folklorem Afryki.
16. "Oko dnia" Jonathan Carroll - j.w. Kupiłam ją, z tych samych praktycznie powodów, co "Kości księżyca" (pkt. 6) :D
17. "Podgarbiony" Krzysztof Pieczyński - j.w. W pierwszej chwili rzuciła mi się w oczy nietypowa okładka. Potem zaintrygował opis. I jakoś tak wyszło, że ją kupiłam. W dodatku ma w środku dedykację. Dla Krzysztofa, ale kto by się tym przejmował :P
18. "Posiadłość Blackwood" Anne Rice - j.w. Jedna z ostatnich części "Kronik wampirów". Co prawda poza nią, na razie mam tylko pierwszą, jednak kiedyś chętnie skompletowałabym całość.
19. "Malacjański gobelin" Brian W. Aldiss - j.w.Kupiłam ją w ramach eksperymentu i z chęci spróbowania czegoś nowego - w końcu rzadko zdarza mi się czytać science fiction. A nuż gatunek przypadnie mi do gustu?
20. "Opowieści z zaczarowanego lasu" Nathaniel Hawthorne - j.w. Nie mam pojęcia, dlaczego. Może w środku nadal jestem trochę dzieckiem? ;)
21. "Posłaniec" Markus Zusak - Finta, 14,40 zł. Przede wszystkim dlatego, że całym sercem pokochałam "Złodziejkę książek". Mam nadzieję, że ta będzie równie dobra.
22. "Kościany Przyjemniaczek" Derek Landy - 9 zł, znaleziona na Allegro. Zainteresował mnie blurb ;)
23. "Kościany Przyjemniaczek. Zabawa z Ogniem" Derek Landy - j.w.

Trochę się tego nazbierało... Czytaliście którąś z książek, które powiększyły moją biblioteczkę? Polecacie? A może którąś szczególnie chcielibyście przeczytać?

Czy też ostatnio kupiliście jakieś książki (np. w Biedronce), czy tylko ja jestem tak uzależniona? :D