Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #25

Źródło.

W pierwszym sierpniowym "Relata refero..." opowiem Wam o książkach dla miłośników zwierząt, odpowiem  na pytanie "po co nam książki?" i wspomnę o nauce angielskiego poprzez seriale. Obejrzycie także krótki film o podróżach w czasie. Zapraszam!
 • Zaczniemy zestawieniem 51 książek, które powinien przeczytać każdy miłośnik zwierząt. Prawdę mówiąc, o wielu z nich nawet nie słyszałam, nie mówiąc już o czytaniu. Czytałam może 3 czy 4 z wymienionych pozycji, ale mam nadzieję, że kiedyś będę miała możliwość zapoznania się z pozostałymi. A Wy ile książek z tej listy mieliście okazję czytać? Chcielibyście poznać inne?
 • Genialny tekst zatytułowany: Po co nam książki. Jako zachętę pozwolę sobie zacytować zdanie "(...) nikt nie ostrzegał, że gdy światy można sobie wybierać, to do własnego coraz mniej chce się wracać (...)".
 • W wakacje jest dużo czasu, który każdy przeznacza na inne rzeczy. Jedni na leniuchowanie i oglądanie seriali, drudzy na naukę języków. A jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Na to pytanie odpowiada Kinga w swoim tekście: Filmy/seriale po angielsku - pomocna stronka.
 • O wydaniach bardziej i mniej przystępnych postanowiła napisać DżejEr Carmen. Jaka okładka, papier, grzbiet, czcionka, marginesy i dodatki? Wydania których wydawnictw lubi i nie lubi? Ciekawy pomysł na tekst, ale ja chyba nie mam czegoś takiego, że lubię wydanie lub nie... Ale swoją drogą, to może być też jakaś informacja dla wydawców - co czytelnicy lubią, a czego nie. Macie jakieś preferencje, co do formy wydania książki?
 • I na koniec coś do pooglądania, nie do końca związanego z książkami: One minute time machine - zabawny filmik o podróżach w czasie.

3 komentarze :

 1. Ja też aż tak bardzo nie zwracam uwagi na wydaje :o

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z książek o zwierzętach czytałam 10, dwie czekają na półce, a dwóch pozostałych oglądałam ekranizacje.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwierzętami się nie interesuje i to chyba nawet widać po zestawieniu, bo żadnej książki z niego nie czytałam.

  Co do wydań książek zwracam na to ogromną uwagę. Kiedy szłam na profil, na jakim jestem do technikum, nauczycielka ostrzegała, że to będzie takie nasze zboczenie zawodowe. Nie wierzyłam jej. A teraz... dostanę książkę ,to pierwsze co oceniam, to jaka okładka, jak zszyta/sklejona, gramatura papieru i jego jakośc, krój czcionki... wszytko co techniczne. Jeszcze lubię jak zamiast dwójki tytułowej jest czwórka, bo to też wpływa na porządność wydania. Ta...

  melomol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!