Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters. Fashion" wydanie specjalne nr 9/2014

Jak sama nazwa wskazuje ten numer wydania specjalnego magazynu do nauki angielskiego "English Matters" skupia się na modzie. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, zwykle nie zgłębiam tego tematu. Jednak ten numer czasopisma pomógł mi poszerzyć moją wiedzę z tego zakresu.

A więc o czym przeczytamy w tym numerze?
Całość otwiera artykuł o Mediolanie - stolicy mody (Milan: the Navel of Fashion). Dlaczego to akurat to miasto zyskało ten zaszczytny tytuł? W tekście zatytułowanym Louis Vuitton - Travel to Lunxury przeczytamy o tym, jak wspomniana marka pięła się n a szczyt.

Jeśli ktoś interesuje się modą, to powinien znać takie nazwiska jak Vivienne Westwood czy Alexander McQueen. Jednak jeśli ich nie znacie, to polecam zajrzeć do artykułu British Fashion: Iconic Figures. Następnie coś dla tych interesujących się historią mody - Victorian Fashion Victims, czyli co nieco o modzie wiktoriańskiej i cierpieniach z nią związanych.


Wiadomo, że tematów blogów jest mnóstwo - od tych recenzenckich (na jednym z nich właśnie jesteście ^^), przez kulinarne, po modowe. Właśnie na tych ostatnich skupia się tekst Top Fashion Blogs.  Szczerze mówiąc nie zaglądam na takie często, jednak po tej lekturze być może się to zmieni... Następnie mamy okazję bliżej "poznać" modelkę, Anję Rubik (Fashion Mistress).

W artykule Circle of Fashion znajdziemy także przegląd kilku najważniejszych wydarzeń związanych z modą.

Jednym z najciekawszych w tym numerze jest tekst pod tytułem Dressing Green, który przybliża metody "zielonego" (ekologicznego) ubierania się. Podobnej tematyki dotyka także kolejny artykuł - Green Bag Lady. Jest to wywiad z Teresą VanHattern-Granath, która szyje ekologiczne torby.


Kolejny temat trochę mniej przyjemny, ale z pewnością nie mniej ważny: Clothing Sweatshops: Can We Finally Sew it Up?. Porusza on niezwykle kontrowersyjną w XXI wieku sprawę wyzysku ludzi biedniejszych krajów, przez wielkie sklepy odzieżowe. Jest to temat bardzo ważny i mimo, że artykuł może szokować, myślę, że warto wiedzieć, co się dzieje w takich fabrykach.

Na koniec analiza fragmentów piosenek Justina Timberlake'a (Justin on Men's Armour) i co nieco o nietypowych pomysłach modowych (Wacky, Tacky or Hot? - Fashion Redefined).
~~~
Chyba nie wspominałam o tym wcześniej, ale gazeta jest świetnie złożona. Piękne zdjęcia, oddające najważniejsze treści artykułów są ciekawym urozmaiceniem lektury.

Pisałam już w poprzednich recenzjach, napiszę i w tej - te magazyny są świetnym sposobem nauki języka. Artykuły czytałam z niekłamanym zainteresowaniem i jestem pewna, że trochę słówek mi w głowie zostało. Szczerze polecam ten numer "English Matters" wszystkim - i tym, którzy interesują się modą na co dzień, i tym, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie!


Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

2 komentarze :

 1. Moda raczej nie jest moim ulubionym tematem, ale po English Matters chyba muszę kiedyś sięgnąć, a nie tylko ciągle sobie to planować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, moda to też raczej nie moja bajka, ale tutaj to było świetnie opisane i poruszono ciekawe tematy - nie to, jaka torebka będzie modna tej jesieni...
   Myślę, że warto żebyś zrealizowała te plany, ponieważ te magazyny są naprawdę warte uwagi ;)

   Usuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!