Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"Ad rem..." ~ Zabawa kodem


Bloger nie jest, jak się niektórym wydaje, tylko "pisaczem". Żeby strona była przejrzysta i wyróżniała się czymś na tle innych, trzeba pobawić się kodem...

Oczywiście, mam na myśli kod HTML. Każdy bloger z pewnością miał z nim styczność, chociażby dodając widgety i personalizując bloga. Co prawda platforma Blogger daje możliwość łatwej i intuicyjnej edycji szablonu, jednak nie całego - zmian niektórych rzeczy niestety nie przewidziano. A poza tym każdy może sobie ustawić ten sam wzór i już nie jest się oryginalnym...

Za to wszystko można dostosować za pomocą tegoż właśnie kodu, ponieważ właśnie na nim opierają się strony WWW. Jeśli ktoś z Was śledzi np. mojego Twittera, to wie, że w ostatnio troszkę rzeczy pozmieniałam - niektóre napisy zmieniłam na bardziej pasujące do "wystroju" bloga oraz stworzyłam sobie sygnaturkę, którą możecie zobaczyć na końcu posta. Co prawda nie jestem żadną informatyczką i raczej nie przepadam za tym rozwiązaniem (nigdy nie wiem, co mi z tego wyjdzie), to dość często korzystam z kodów HTML. Znacznym ułatwieniem dla mnie jest możliwość znalezienia większości (jeśli nie wszystkich) kodów  w sieci :)

A co Wy o tym sądzicie? Lubicie bawić się kodem HTML, zmieniać, dodawać, ulepszać? A może ktoś robi to za Was? Czy raczej unikacie takich udziwnień i trzymacie się edytora szablonów Bloggera? 
Dajcie znać w komentarzach :)

2 komentarze :

  1. Lubię ulepszać, ale na razie doszłam do takiego etapu, że całkiem mi na moim blogu przytulnie :). Teraz skupiam się na częstszym dodawaniu lepszych notek, bo ostatnio miałam nieplanowane przerwy ;/.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomimo, że jestem informatykiem, to zabawa z kodem nie należy do moich ulubionych czynności. Wolę raczej skorzystać z gotowych rozwiązań, ewentualnie trochę je dostosowując do własnego gustu i wymagań.

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!