Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"eKulturalni tu byli..." - wyzwanie dla angażujących się kulturalnie!


"Mamy dla Was pewne wyzwanie, wchodzicie?

Drodzy Użytkownicy – jedno o Was można powiedzieć na pewno – uczestniczycie w życiu kulturalnym. I to jest piękne. Bywacie na koncertach, spektaklach, wystawach, spotkaniach autorskich, targach książki i gdzie Was jeszcze poniesie. Zachęcamy byście podzielili się swoimi wrażeniami z innymi i pokazali obecność naszej społeczności. Jak? Zostawiając wlepkę..."

Niektórzy z Was pewnie wiedzą, że aktywnie uczestniczę w "życiu" portalu społecznościowego eKulturalni.pl. Co to za portal? Promujący kulturę i zrzeszający ludzi, którzy w jakikolwiek sposób są z nią związani - recenzentów, blogerów, ludzi, którzy chcą się podzielić swoją pasją, nawet różne instytucje, informujące na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych. A ponieważ tych ostatnich jest całkiem sporo, redakcja wpadła na pomysł, który mam przyjemność objąć patronatem...

"eKulturalni.pl tu byli... to pierwsze wyzwanie dla Użytkowników portalu (obecnych i przyszłych, których serdecznie zapraszamy)" czytamy na portalu. Ale na czym to właściwie polega? "Po pierwsze robicie to, co zawsze - czyli wybieracie się na wydarzenia kulturalne. Piszecie relację i publikujecie ją w portalu i – jeśli macie - na swoich blogach, wpisując w tytule lub treści hasło „eKulturalni.pl tu byli”. Dodatkowo na miejscu wydarzenia zostawiacie wlepkę lub po prostu karteczkę ze znakiem naszej akcji i/lub robicie sobie z nią zdjęcie."

Czyli akcja angażująca nie tylko blogerów, ale także tych, którzy są zarejestrowani na portalu (zarejestrować może się każdy, do czego zachęcam ^^). A w ramach motywatora redakcja ma zamiar co miesiąc wybierać najciekawszy tekst, a jego autora nagradzać eKulturalnym upominkiem...

Skąd wziąć naklejki? "Tych, którzy mają do nas blisko zapraszamy do redakcji (Elbląg, pl. Jagiellończyka 1, Światowid) po odbiór osobisty. Dla osób z daleka mamy dwie propozycje. Opcja pierwsza: jeśli napiszecie do nas (redakcja@ekulturalni.pl) i zdeklarujecie się, że będziecie pisać systematycznie, wyślemy Wam zestaw wlepek do domu. Opcja druga – możecie pobrać sobie zdjęcie i wydrukować je samodzielnie, niekoniecznie na papierze przylepnym – może to być zwykła kartka (...).".

Ja już mam swój zestaw, a Wy?

Uważam, że pomysł jest świetny, dlatego postanowiłam objąć go patronatem. I oczywiście, mam zamiar brać w nim udział, do czego również Was zachęcam!

To jak? Przyjmujecie wyzwanie?


Cytowane fragmenty pochodzą stąd. Znajdziecie tam dokładniejszy opis wyzwania i zdjęcie, które możecie pobrać do druku.

4 komentarze :

 1. Niestety rzadko chodzę na wydarzenia kulturalne, bo nie mam na to czasu, a do tego jestem słabo ogarnięta i nigdy o niczym nie wiem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już swoje naklejki mam, także czekam teraz na jakieś ciekawe wydarzenie kulturalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już byłam na jednym wydarzeniu, które podpięłam pod to wyzwanie ^^

   Usuń
 3. ja własnie mam problem z tymi wydarzeniami kulturalnymi bo przez nienormowany czas pracy i chodzenie po lekarzach mam z tym problem! ale nie mówię nie! fajna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!