Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 47/2014 lipiec/sierpień


Dzisiaj napiszę kilka słów o magazynie językowym "English Matters", wydawnictwa Colorful Media, z którym udało mi się ostatnio nawiązać współpracę. 

Jest to wydanie wakacyjne, co zdecydowanie zostało ukazane na okładce - kolorowa, przyciągająca wzrok łódź może się kojarzyć tylko z wakacjami :)

Gazeta jest podzielona na 8 różnych działów, podkreślonych różnymi kolorami. Zachowam ten podział i przybliżę Wam, o czym możecie przeczytać w każdym z nich :)

Pierwszy dział zatytułowany This and That skupia się na matematyce - dowiadujemy się, jak poprawnie czytać ułamki, opisywać kąty i linie, a także czytać matematyczne symbole.

W People and Lifestyle przeczytamy o nowych obliczach architektury, czyli o pomysłowych, zadziwiających lub po prostu dziwnych budynkach z całego świata. Dan Sandford w swoim wywiadzie przybliży nam postać Martin Addisona, nauczyciela angielskiego i tatuażysty. Poza tym, co chyba najciekawsze, dowiemy się więcej o popularnej ostatnimi czasy piosenkarki Lorde i wraz z Anną Rozmus przeanalizujemy jedną z jej piosenek.

Kolejny dział, Culture, wyjaśnia różnice pomiędzy słowami "British" i "English" oraz opowiada historie czterech łotrów, którzy zapisali się w historii, jako... bohaterowie!

Część zatytułowana Language pomaga w znalezieniu i wyborze najlepszego prywatnego nauczyciela, tzw. "Personal Native Tutora".

Kolejna, Science, bierze pod przysłowiową lupę (która zresztą została tutaj pokazana) pojęcie IQ, ludzką inteligencję i działanie mózgu.

Jako, że to numer wakacyjny, nie może zabraknąć podróży. W najdłuższym z działów, który nazwano Travel, przeczytamy ciekawe artykuły o Malcie i miejscach, które warto na niej odwiedzić, a także pięknych widokach Wielkiej Brytanii.

Następnie są dwa krótkie działy: Conversation Matters i Leisure. Pierwszy z nich zawiera praktyczne rady o tym, jak flirtować w języku angielskim, natomiast z drugiego dowiemy się, co oglądają brytyjscy nastolatkowie.

Na stronie wydawnictwa jest również dostępny dodatek zatytułowany At the Airport, który dostarcza wielu praktycznych informacji, które niewątpliwie przydadzą nam się na lotnisku.
~~~
Jako, że jest to moja pierwsza recenzja tego czasopisma, wspomnę o tym, że jest pięknie wydane. Kolorowe zdjęcia świetnie uzupełniają tekst. 

Artykuły są naprawdę ciekawe i można się z nich wiele dowiedzieć. Język nie jest skomplikowany, a trudniejsze słówka zostały wyjaśnione w słowniczku. Lektura tekstów jest bardzo przyjemna, a sama nauka odbywa się przy okazji. Do niektórych zostały nawet dołączone specjalne kody, dzięki którym jest możliwość ściągnięcia nagranych artykułów ze strony wydawnictwa! Więc jeśli lubicie język angielski i chcecie rozwijać jego znajomość, "English Matters" na pewno jest dla Was! Polecam!

Nefmi

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

8 komentarzy :

 1. Też ostatnio nawiązałam z nimi współpracę i już kończę magazyn :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Te magazyny są świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :) I jeszcze pomagają w nauce języka... Same zalety ^^

   Usuń
 3. Chętnie bym przeczytała. Jeszcze nigdy nie czytałam tej gazety co jeszcze bardziej zachęca mnie do poznania jej c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie też nawiązałam z nimi współprac e i recenzja tego magazynu już u mnie na blogu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję ^^ Chętnie zajrzę i przekonam się, co o nim sądzisz :)

   Usuń
 5. Ja również czytam. Są genialne! Może nie kuję słówek na pamięć, ale w głowie zawsze coś zostanie.

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!