Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 55/2015 listopad/grudzień


Jeszcze w 2015 roku, recenzja listopadowo-grudniowego wydania magazynu "English Matters". Zapraszam serdecznie!Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hania Porada (@nefmi)

Jak tylko otrzymałam list z magazynem, stwierdziłam, że to będzie wyjątkowo udany numer. Już na początku mogę powiedzieć, że absolutnie się nie zawiodłam. I choć przejrzawszy pobieżnie gazetę, na początku zwróciłam uwagę tylko na dwa artykuły, czytając, przekonałam się, że tekstów jakby specjalnie dla mnie jest więcej :)

Pierwszy artykuł, na który zwróciłam uwagę skupia się na J.K.Rowling, która stworzyła postać jednego z najbardziej znanych czarodziei. Redakcja doszła do wniosku, że fani, którzy o Harrym wiedzą wszystko, powinni także poznać kilka faktów o autorce. W Mrs Potter - J.K.Rowling przeczytamy sporo po jej twórczości, ale nie zabraknie też różnego rodzaju ciekawostek. Gratka dla tych, którzy chcą się dowiedzieć trochę więcej o osobie, która stworzyła niezapomnianą historię o magii.


Zaraz potem czytamy o głosach Skandynawii (Voices of Scandinavia), czyli o popularnych muzykach i zespołach, pochodzących z północy. Autor skupił się przede wszystkim na rozwoju kariery poszczególnych artystów, a znaleźli się wśród nich m.in. Avicii, zwycięzca Eurowizji Måns Zelmerlöw czy grupa Of Monsters and Men. Zaletą jest oczywiście interesujący temat, ale nie mogę nie wspomnieć o słówkach związanych z biznesem muzycznym, których raczej nie poznaje się w szkole. Wiedzieliście na przykład, że rookie oznacza nowicjusza? A tekst zawiera więcej słów, z którymi raczej nie spotykamy się na co dzień.

Następnie krótko o Benie Barnes'ie, który grał chociażby Księcia Kaspiana w "Opowieściach z Narnii" czy Doriana Graya, w filmowej adaptacji powieści. Jakoś wcześniej nie przyszło mi do głowy poszukać informacji o nim, a okazuje się, że jest całkiem ciekawą postacią.


Pojawia się także artykuł zatytułowany What's in a Name?, który przytacza trochę informacji o nazwiskach, ich historii i pochodzeniu. I choć sporo już wiedziałam, to i tak przeczytałam go z zainteresowaniem. I last but not the least, tekst o Nowej Zelandii - Kia Ora from New Zeland. Marzę o tym, żeby kiedyś tam pojechać (przede wszystkim z powodu "Władcy Pierścieni" i tych niesamowitych widoków ♥), więc z przyjemnością dowiedziałam się czegoś nowego o tym państwie.


Przydatny wydaje mi się także artykuł z działu "Conversation Matters", który przybliża słówka pomoce podczas wizyty u doktora.
~~~
Gorąco polecam Wam naukę z magazynami "English Matters", ponieważ dzięki ciekawym artykułom staje się ona przyjemnością. Może to będzie Wasze postanowienie noworoczne? :)

Za możliwość poznania bliżej J.K.Rowling i Bena Barnes'a oraz krótką podróż do Nowej Zelandii dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

1 komentarz :

  1. Przejmuję od tego roku Wyzwanie biblioteczne od Marty. Zapraszam Cię do zabawy!
    http://monweg.blog.onet.pl/wyzwanie-biblioteczne/

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!