Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #26

Źródło.

A co ciekawego ostatnio w Internecie?
  • Po pierwsze, ktoś postanowił ogromnej rzeszy ludzi zniszczyć dzieciństwo. Jak? Tak: "Pierwsza zapowiedź nowej odsłony Króla Lwa!". Przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: 1) nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie...; 2) dlaczego? Skończyły się inne pomysły? Czy kasa jest ważniejsza od filmu, który pokazuje pełne możliwości wytwórni Disney'a, który już jest określany mianem klasyki?
  • "Amerykanie martwią się ostatnio, że "tylko" trzy czwarte obywateli czyta książki. W Polsce o takim poziomie czytelnictwa możemy pomarzyć.", czyli Interia podjęła się odpowiedzi na pytanie "Czym grozi nieczytanie?". Artykuł jest naprawdę interesujące, ale wątpię by cokolwiek zmienił; czasem odnoszę wrażenie, że wielu Polaków po prostu przyzwyczaiło się do tego, że nie czytają, a że im to nie przeszkadza, nie mają zamiaru tego zmieniać. I co zrobić?
  • Dołujemy dalej - okazuje się, że "pomimo że żyjemy w XXI wieku, płeć autora wciąż odgrywa istotną rolę, jeśli próbujemy zaistnieć na rynku literackim". Ciekawe, czy wydawcy znaleźliby jakieś usprawiedliwienie...
  • No dobra, żeby nie było teraz pozytywna inicjatywa. Mianowicie: darmowe automaty z... książkami! Poproszę 3 z dostawą do domu. A na poważnie, uważam, że to świetna inicjatywa i mam nadzieję, że się rozprzestrzeni.
  • I na koniec coś do pooglądania: Niesamowite odkrycie na Wyspie Wielkanocnej. Kojarzycie te wyrzeźbione głowy, wystające z ziemi? Okazuje się, że są one przyczepione do ciał, które zakopane są jeszcze wiele metrów pod ziemią.