Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #25

Źródło.

W pierwszym sierpniowym "Relata refero..." opowiem Wam o książkach dla miłośników zwierząt, odpowiem  na pytanie "po co nam książki?" i wspomnę o nauce angielskiego poprzez seriale. Obejrzycie także krótki film o podróżach w czasie. Zapraszam!
  • Zaczniemy zestawieniem 51 książek, które powinien przeczytać każdy miłośnik zwierząt. Prawdę mówiąc, o wielu z nich nawet nie słyszałam, nie mówiąc już o czytaniu. Czytałam może 3 czy 4 z wymienionych pozycji, ale mam nadzieję, że kiedyś będę miała możliwość zapoznania się z pozostałymi. A Wy ile książek z tej listy mieliście okazję czytać? Chcielibyście poznać inne?
  • Genialny tekst zatytułowany: Po co nam książki. Jako zachętę pozwolę sobie zacytować zdanie "(...) nikt nie ostrzegał, że gdy światy można sobie wybierać, to do własnego coraz mniej chce się wracać (...)".
  • W wakacje jest dużo czasu, który każdy przeznacza na inne rzeczy. Jedni na leniuchowanie i oglądanie seriali, drudzy na naukę języków. A jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Na to pytanie odpowiada Kinga w swoim tekście: Filmy/seriale po angielsku - pomocna stronka.
  • O wydaniach bardziej i mniej przystępnych postanowiła napisać DżejEr Carmen. Jaka okładka, papier, grzbiet, czcionka, marginesy i dodatki? Wydania których wydawnictw lubi i nie lubi? Ciekawy pomysł na tekst, ale ja chyba nie mam czegoś takiego, że lubię wydanie lub nie... Ale swoją drogą, to może być też jakaś informacja dla wydawców - co czytelnicy lubią, a czego nie. Macie jakieś preferencje, co do formy wydania książki?
  • I na koniec coś do pooglądania, nie do końca związanego z książkami: One minute time machine - zabawny filmik o podróżach w czasie.