Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #49

Źródło.
W dzisiejszym "Relata refero..." m.in. znów trochę o badaniach czytelnictwa, polowaniu na książkowe promocje i skutkach ubocznych pisania. Zapraszam!
  • Jeszcze na chwilę wrócimy do niedawnych badań czytelnictwa, przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową. Myślę, że po tych wszystkich tekstach, których autorzy bulwersują się niskim poziomem czytelnictwa dobrze przeczytać coś takiego: "Polacy nie czytają książek, no i?"
  • Riana radzi, jak i gdzie upolować promocje książkowe. Coś czuję, że te cztery przykazania niedługo zawisną na mojej tablicy korkowej. Ot, tak, żeby o nich pamiętać i jednak trochę ograniczać zakupy ;)
  • Skąd brać pieniądze na książki, czyli o zarabianiu na blogu z pomocą banerów reklamowych. Nie miałam jeszcze doświadczenia z tego typu reklamami i raczej nie rozważam umieszczania ich na blogu, ale może ktoś z Was będzie zainteresowany.
  • Tekst z przymrużeniem oka: "Dlaczego nie warto pisać?". Autorka przeczytała tyle podobnych artykułów o skutkach ubocznych czytania, że postanowiła spojrzeć na to od drugiej strony - i zamiast o czytaniu, napisała o pisaniu. Zobaczcie, co z tego wyszło ;)
  • Wiedzieliście, że "(...) każdy popełnia w przypadku najwyższego szczytu świata pewien kardynalny błąd. Praktycznie nikt nie wymawia już jego nazwy poprawnie."? :)

1 komentarz :

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!