Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #44

Źródło.
Wybaczcie spóźnienie z postem, ale w końcu lepiej późno niż wcale, prawda? Dzisiaj historia powstania jednego z najsłynniejszych cytatów historii, rozważania o czytaniu w naszych czasach, rowerem dookoła Polski, tożsamość Banksy'ego i krótki quiz. Zapraszam!

  • "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Kto nie zna tego cytatu? "Mały Książę" to klasyka literatury przeznaczonej nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych, którzy przypadkiem mogą odnaleźć tam siebie.  Ale czy wiedzieliście, że istnieje aż 11 wersji wspomnianej wcześniej sentencji? Tak krótkie zdanie, a autor tyle nad nim myślał...
  • Czytanie dobrem luksusowym? Choć osobiście nie czuję się dziwnie z książką w komunikacji miejskiej (ba! Codziennie widzę mnóstwo czytających osób.), to niestety z autorką ciężko się nie zgodzić. Zresztą tu nie chodzi tylko o publiczne czytanie. Zresztą zajrzyjcie sami, warto. 
  • Teraz trochę bardziej optymistycznie, bo o osiągnięciach, zapale i pasji - Anita Demianowicz przejechała rowerem 3551 km dookoła Polski! Zarówno trasa, jak i zdjęcia robią niesamowite wrażenie.
  • Słyszeliście kiedyś artyście grafitti, ukrywającym się pod przezwiskiem Banksy? Ciężko byłoby o nim nie słyszeć, przede wszystkim dlatego, że do niedawna znany był ze swojej anonimowości. Wydaje się to wręcz nierealne w XXI wieku, kiedy prawie każdy ma dostęp do Internetu i posiada konta w najróżniejszych social mediach. I rzeczywiście, tożsamość Bansy'ego najprawdopodobniej odkryto. I co ciekawe, było to możliwe dzięki publicznym danym, do których każdy ma dostęp. Polecam przeczytać tekst, daje do myślenia.
  • Na koniec ciekawy quiz: Co wy wiecie o polskim rynku książki? A dokładniej o tym, co się na nim działo w 2015 roku.