Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Miasto szkła

Miasto Szkła - Cassandra ClareTytuł oryginału: City of Glass. The Mortal Instruments - Book Three
Autor: Cassandra Clare

Trzecia część bestsellerowej serii o Nocnych Łowcach.

Akcja "Miasta szkła" skupia się na walce o najwyższą stawkę. Clary, Jace i pozostali Nocni Łowcy (+ jeden podążający za nimi wampir) przenoszą się do Idrisu, gdzie toczyć się będzie większość akcji. Obecność Simona jest źródłem kolejnych problemów - wampir nie powinien odwiedzać tego miejsca. 

Valentine natomiast przygotowuje się do ostatecznego starcia, a Clave musi podjąć decyzję, która zaważy na ich losie na zawsze. Podziemni i Nocni Łowy muszę zdecydować, czy uda im się zjednoczyć siły w obliczu realnego zagrożenia. 

A Clary i Jace w dalszym ciągu próbują walczyć z zakazanym uczuciem...

"... człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim kiedyś mu zależało."

Historia jest doskonale przemyślana i jeszcze bardziej błyskotliwa, niż poprzednie dwa tomy cyklu. Amerykańska pisarka w profesjonalny sposób podeszła do swojej pracy i dzięki temu czytelnicy spotykają na swojej drodze bohaterów, którzy znacznie różnią się od tworów przedstawionych nam przez innych twórców.

Miejscem akcji jest legendarne miasto Nocnych Łowców, Alicante. Bogate, lecz nie przytłaczające opisy sprawiają, że można dokładnie je sobie wyobrazić.

Bohaterowie, tak jak w poprzednich częściach są niezwykle wyraziści.

Clary w dalszym ciągu pozostaje zakochana w Jasie - to już chyba się nie zmieni. I to tłumione uczucie "zabija" naszych bohaterów od środka. Z zapartym tchem śledziłam ten nietuzinkowy wątek romantyczny. Jest jednak jeszcze jedna para, której z radością kibicuję - uczucie między Magnusem i Alec'iem również bardzo przypadło mi do gustu. Clare doskonale radzi sobie z miłościami swoich bohaterów - nic nie jest wymuszone, nie dzieje się zbyt szybko. Cóż więcej mogę powiedzieć - romanse w "Darach Anioła" są po prostu magiczne.

"Miłość czyni nas kłamcami."

Lektura jest niezwykle interesująca z powodu emocji tłumionych przez bohaterów, ich problemów i radości. W wielu momentach byłam zła na autorkę, że tak poplątała im życie :)

Piękna szata graficzna, przyciągająca uwagę. W książce nie znalazłam żadnych literówek itp.

"Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli."

Nie zabraknie spisków, tajemnic oraz scen, które całkowicie zaskoczą czytelnika. Powieść powinna zadowolić fanów magii, łowców, wilkołaków oraz wampirów. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Gorąco polecam!

Nefmi

10 komentarzy :

 1. Nie zapoznałam się dalej z żadnym tomem z tej serii i chociaż Twoja opinia jest bardzo pozytywna, jakoś niespecjalnie mnie ciągnie do tych książek. Ciężko mi wyjaśnić powód. Ale może kiedyś się przekonam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poprzednia część nieco mnie rozczarowała, przez co mam lekki zastój w czytaniu tej serii, ale mam nadzieję, że w końcu dopadnę tę część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, poprzednia część mogła być trochę rozczarowująca, ale ta jest o wiele lepsza :)

   Usuń
 3. Podoba mi się, że wstawiasz cytaty z książki. W mojej biblioteczce czeka pierwsza część na przeczytanie i mam nadzieję, że prędko przeczytam wszystkie części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja :) Ja niedługo zacznę czytać pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, bo naprawdę warto :) Napisz potem do mnie, jak Ci się podobało :)

   Usuń
 5. Czytałam i książkę wspominam bardzo ciepło. :)
  Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dorwać następną część. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mnie też się podoba ta seria :)
   A następną część też warto przeczytać :)

   Usuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!