Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #45

Źródło.
W dzisiejszym "Relata refero..."
  • O tym, ze Polacy nie czytają wiadomo nie od dziś. Ale w ostatnim roku statystyki poleciały na łeb, na szyję - z 40% czytających zrobiło się 37... Ponadto wydawnictwo Czwarta Strona zapoczątkowało akcję #jestem37 - hashtag dodają osoby czytające, żeby pokazać, że w Polsce mimo wszystko jest sporo "Czytaczy" :)
  • Od kiedy mam Kindle'a od czasu do czasu kupuję e-booki na Amazonie. Poza tym nic. Jednak może niedługo się to zmieni - możliwe, że sklep niedługo zagości też w Polsce.
  • Agnieszka zastanawiała się, co złego można zrobić książce i natchnęło ją to do stworzenia spisu "17 grzechów książkoholika". Ja popełniam tylko ostatni, siedemnasty, ale za to nałogowo i bez umiaru... A jak tam u Was? :)
  • Czasami, niektórych książek po prostu nie chce się czytać. Często są to zwykłe gnioty i grafomaństwo, ale czasami zdarza się, że jest to klasyka, która po prostu nie trafiła w nasz gust. Dla takich osób powstały takie żartobliwe streszczenia. Ale ostrzegam, spojlery z zakończeń!
  • Fani Harry'ego Pottera stworzyli już mnóstwo teorii na temat najróżniejszych wydarzeń i szczegółów serii. Ale przyznam szczerze, że o TEJ jeszcze nie słyszałam? Jak myślicie, czy to było celowe ze strony Rowling?