Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Miasto szkła

Miasto Szkła - Cassandra ClareTytuł oryginału: City of Glass. The Mortal Instruments - Book Three
Autor: Cassandra Clare

Trzecia część bestsellerowej serii o Nocnych Łowcach.

Akcja "Miasta szkła" skupia się na walce o najwyższą stawkę. Clary, Jace i pozostali Nocni Łowcy (+ jeden podążający za nimi wampir) przenoszą się do Idrisu, gdzie toczyć się będzie większość akcji. Obecność Simona jest źródłem kolejnych problemów - wampir nie powinien odwiedzać tego miejsca. 

Valentine natomiast przygotowuje się do ostatecznego starcia, a Clave musi podjąć decyzję, która zaważy na ich losie na zawsze. Podziemni i Nocni Łowy muszę zdecydować, czy uda im się zjednoczyć siły w obliczu realnego zagrożenia. 

A Clary i Jace w dalszym ciągu próbują walczyć z zakazanym uczuciem...

"... człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim kiedyś mu zależało."

Historia jest doskonale przemyślana i jeszcze bardziej błyskotliwa, niż poprzednie dwa tomy cyklu. Amerykańska pisarka w profesjonalny sposób podeszła do swojej pracy i dzięki temu czytelnicy spotykają na swojej drodze bohaterów, którzy znacznie różnią się od tworów przedstawionych nam przez innych twórców.

Miejscem akcji jest legendarne miasto Nocnych Łowców, Alicante. Bogate, lecz nie przytłaczające opisy sprawiają, że można dokładnie je sobie wyobrazić.

Bohaterowie, tak jak w poprzednich częściach są niezwykle wyraziści.

Clary w dalszym ciągu pozostaje zakochana w Jasie - to już chyba się nie zmieni. I to tłumione uczucie "zabija" naszych bohaterów od środka. Z zapartym tchem śledziłam ten nietuzinkowy wątek romantyczny. Jest jednak jeszcze jedna para, której z radością kibicuję - uczucie między Magnusem i Alec'iem również bardzo przypadło mi do gustu. Clare doskonale radzi sobie z miłościami swoich bohaterów - nic nie jest wymuszone, nie dzieje się zbyt szybko. Cóż więcej mogę powiedzieć - romanse w "Darach Anioła" są po prostu magiczne.

"Miłość czyni nas kłamcami."

Lektura jest niezwykle interesująca z powodu emocji tłumionych przez bohaterów, ich problemów i radości. W wielu momentach byłam zła na autorkę, że tak poplątała im życie :)

Piękna szata graficzna, przyciągająca uwagę. W książce nie znalazłam żadnych literówek itp.

"Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli."

Nie zabraknie spisków, tajemnic oraz scen, które całkowicie zaskoczą czytelnika. Powieść powinna zadowolić fanów magii, łowców, wilkołaków oraz wampirów. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Gorąco polecam!

Nefmi