Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 59/2016 lipiec/sierpień


Wakacje nie sprzyjają nauce, ale akurat język angielski może przydać się w każdej sytuacji. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, naukę i zabawę, możecie sięgnąć po magazyny "English Matters". Dzisiaj mam dla Was recenzję wakacyjnego, lipcowo-sierpniowego numeru.

Numer przyciąga przede wszystkim Leonardem DiCaprio na okładce. Ale zanim do niego doczytamy, jest jeszcze interesujący artykuł o Robercie Lewandowskim. Podejrzewam, że zamieszczono go ze względu na zakończone już Mistrzostwa Europy. Kapitan naszej reprezentacji jest w pierwszej 10 najlepszych piłkarzy świata, a autor tekstu dokładnie przedstawia jego drogę do sukcesu. Myślę, że jest to temat ciekawy zarówno dla fanów piłki nożnej, jak i dla tych, którzy po prostu chcą się dowiedzieć czegoś więcej o Robercie Lewandowskim.

I wreszcie temat numeru - Hollywood Golden Boy Gets His Just Reward, czyli również o sukcesie, ale w branży filmowej, Leonarda DiCaprio. Pamiętam jak pół roku temu cały świat zastanawiał się, czy aktor dostanie Oscara. Udało się, ale pewnie mało kto wie, jaka droga doprowadziła DoCaprio do miejsca, w którym się znajduje. O początkach kariery, hitach i klapach, w których grał, a także trochę o jego poglądach i planach na przyszłość przeczytacie w tym artykule.

Kolejnym tekstem, który mnie zainteresował był The Sound of Movies. Sądząc po tytule , spodziewałam się, że przeczytam o muzyce filmowej, a tu zaskoczenie - bo chodziło o najlepsze i najbardziej znane dialogi z brytyjskich filmów. Żadnego z nich nie oglądałam, ale prędzej czy później na pewno to nadrobię, ponieważ okazuje się, że sporo powiedzeń wywodzi się właśnie z filmów.

Jak zwykle bardzo zainteresował mnie tekst z działu "Travel" zatytułowany The Jewel in the Indian Ocean, co oznacza "Klejnot  na Oceanie Indyjskim". Mowa  o wyspie Bali, o tym, co warto tam zwiedzić i co zobaczyć. Okazuje się, że ta stosunkowo nieduża wyspa ma sporo do zaoferowania :)

Na koniec muszę wspomnieć o artykułach, które bardzo lubię. Są to analizy piosenek, a właściwie ich tekstów, tak pod względem gramatycznym, jak i znaczeniowym. Bo w angielskim nie powinno się brać wszystkich zwrotów dosłownie...
~~~
Jeśli tylko macie czas i ochotę to serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z magazynami "English Matters". Jak już wspomniałam to idealny sposób, żeby uczyć się z przyjemnością, a przy okazji dowiadywać wielu ciekawych rzeczy o świecie, ludziach i języku. Polecam!

Za możliwość poznania Leonardo DiCaprio i krótką podróż na Bali dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!