Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

"English Matters" nr 58/2016 maj/czerwiec


Podejrzewam, że majowo-czerwcowy numer "English Matters" cieszył się szczególną popularnością, ze względu na okładkę. Uwagę przyciąga znana na całym świecie twarz, Emmy Watson. Przyznam szczerze, że choć wielką fanką aktorki nie jestem, już nie mogłam się doczekać, kiedy przeczytam o niej coś więcej.
~~~
Na wstępie powiem, że kiedy numer do mnie przyszedł we Wrocławiu panowała akurat pora deszczowa. A ponieważ moja skrzynka szczelnością nie grzeszy, "English Matters" przez kolejne kilka godzin suszyło się na grzejniku. Z tego powodu recenzja wyjątkowo bez moich zdjęć - niestety, ale mimo wszystkich moich starań, fotografie wyglądają po prostu źle. Musicie uwierzyć na słowo, że wszelkie ilustracje do artykułów są równie piękne, co w poprzednich numerach :)
~~~
Pierwszym artykułem, który mnie zainteresował był The Kids Are Alright. Narzekanie ludzi starszych na młodych stało się już swego rodzaju zwyczajem. "Jaka ta młodzież dzisiaj..." - słyszeliście to? Podejrzewam, że tak. Tymczasem "English Matters" nie dość, że przedstawia przyczyny tego zjawiska, to postanawia udowodnić, że mimo wszystko "dzieci są w porządku". Nie powiem, miło z ich strony :)

Teraz czas na temat numeru - A Life in the Limelight, czyli trochę o Emmie Watson i jej życiu w blasku fleszy. Odtwórczyni roli Hermiony Granger z serii filmów o Harrym Potterze jest niezwykle barwną postacią. Mimo sławy i pieniędzy, nie osiadła na laurach, jak to się mówi, tylko stara się działać w szczytnych celach. Walczy chociażby o równouprawnienie kobiet. I choć na pewno nie jest lubiana przez wszystkich, to szacunek niewątpliwie jej się należy.

W dziale "People and Lifestyle" znalazł się także tekst o Zoelli, która ostatnio jest popularna nie tylko ze względu na swój kanał na YouTube, ale także dzięki książkom, które wydała. Cóż, mnie do nich nie ciągnie, ale nie da się ukryć, że z zainteresowaniem czytałam o tym, jak zwykła dziewczyna osiągnęła tak wielki sukces.

Spędzając czas z Internecie, praktycznie cały czas mamy styczność z memami. Stały się nową metodą rozpowszechniania informacji, komunikacją w sieci. A zastanawialiście się kiedyś, jak i dlaczego powstały? Od czego zależy ich popularność? Jeśli tak, odsyłam do artykułu Kings and Queens of Memes.

Sekcja "Culture" zawiera także wywiad, dzięki któremu dowiecie się czegoś więcej o najsłynniejszym dramatopisarzu wszechczasów - Williamie Szekspirze.

Na uwagę zasługuję jeszcze dwa artykuły. Pierwszy Syria - Past and Present, którego autorka przybliża czytelnikom Syrię - kulturę, religię, społeczeństwo. Nie pomija także tematu wojny w Syrii, która jest obecnie poważnym problemem. Drugi, już mniej poważny, Printing the Unprintable, w moim tłumaczeniu "Drukowanie niewydrukowywalnego" :D Czyli co nieco o drukowaniu 3D.
~~~
Jak zwykle, jestem zachwycona magazynem. Ciekawe teksty + zdjęcia + słowniczki + nagrania do ściągnięcia ze strony wydawnictwa = przyjemny sposób na naukę. Polecam i jestem pewna, że każdy z Was znajdzie w numerze coś dla siebie.

Za możliwość poznania Emmy Watson i dowiedzenia się więcej o memach, Syrii oraz drukowaniu 3D dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

1 komentarz :

  1. Czytałam i dość miło wspominam. Kolejny numer jest jeszcze lepszy! :) Bo z Leonardem DiCaprio! ;) Chociaż w sumie tam jest kilka dobrych artykułów, robi gorsze wrażenie od tego, co recenzujesz, niestety.

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!