Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Liebster Blog Award #7

Źródło.

Na początku lutego od Natalii G. z bloga http://faaantasyworld.blogspot.com/ otrzymałam nominację do zabawy Liebster Blog Award. Bardzo dziękuję i już odpowiadam :)

1. Twoja ulubiona księgarnia?
Nieczęsto kupuję książki w księgarniach. Znacznie częściej szukam ich w tanich książkach np. w Auchan, Tesco, Saturnie, Media Markcie itp., albo kupuje w Internecie (Finta, Allegro). Czasami też zaglądam do Dedalusa, który nazywa siebie składem tanich książek, nie księgarnią. 
Jednak, jeśli koniecznie musiałabym wybrać, wytypowałabym Świat Książki - jest to najczęściej odwiedzana przeze mnie księgarnia z grona "tych dużych" ;)

2. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" (Umberto Eco). Czy zgadzasz się z tymi słowami? Uzasadnij.
No jasne, że się zgadzam! Książki pozwalają odpocząć trochę od rzeczywistości i przenieść się do innego świata. Wraz z bohaterami przeżywamy przygody, naprawdę wiele przygód i dzięki temu żyjemy nie tylko podwójnie, ale wielokrotnie.

3. Gdybyś mogła na jeden dzień zamienić się życiem z jednym książkowym bohaterem/bohaterką, kto by to był?
Jest ich naprawdę wielu, jednak pierwsza do głowy przyszła mi Celia z "Cyrku Nocy" (KLIK). Wiele bym dała, żeby zobaczyć te cudowne, czarno-białe namioty i niezwykłych artystów.

4. Czy masz swojego idola? Jeśli tak - to jakiego?
Raczej nie mam żadnego idola.

5. Co kojarzy Ci się ze słowem: fantastyka?
Magia i przygody.

6. Jak radzisz sobie z brakiem weny (gdzie jej szukasz)?
Praktycznie wszędzie: w otoczeniu, w rozmowach, w środkach komunikacji miejskiej ;) Ale kiedy już kompletnie nie mam pomysłu, to odkładam pisanie na później - zazwyczaj kiedy o tym nie myślę, pomysł sam przychodzi mi do głowy.

7. Czy lubisz podróżować?
Raczej tak.

8. Jak wysoki był najwyższy stos książkowy, jaki udało Ci się kiedykolwiek stworzyć? Możesz dodać zdjęcie, lub po prostu krótko go opisać.
Hmm... Nigdy nie próbowałam tworzyć stosu książkowego... A tym bardziej jakiegoś specjalnie wysokiego. Zazwyczaj stosiki ustawiam tylko do zdjęć na bloga (ten byłby chyba największy: KLIK) i podczas porządków na regale.

9. Czy angażujesz się w akcje charytatywne?
Nie gram z WOŚP'em, ale zawsze, kiedy w szkole są jakieś zbiórki staram się coś przynieść. Liczy się? :)

10. Czy spotkałeś/aś się kiedyś z osobą, którą szczerze znienawidziłeś/aś?
Nie, raczej nie. Choć znajdzie się kilka osób, za którymi nie przepadam, to do żadnej nie czuję nienawiści.

11. Uczestniczysz lub prowadzisz jakieś wyzwania czytelnicze? Jeśli tak - to jakie?
Uczestniczyłam, ale niedawno stwierdziłam, że nie mam czasu na pilnowanie tego wszystkiego i z większości się wycofałam.


Bardzo dziękuję Natalii za zaproszenie do zabawy. Niestety, nie mam czasu, weny i ochoty na wymyślanie nowych, oryginalnych pytań, dlatego nikogo nie nominuję. Do napisania!

5 komentarzy :

 1. Z pytaniem drugim również zgadzam się :) jakżeby inaczej, skoro książki są dziełem ludzi, którzy zawarli w nich nie tylko cząstkę siebie, otoczenia ale i przestrzenie swojej wyobraźni :)
  Czasem po prostu nie pojmuję, jak to możliwe, że ktoś nie czyta...?

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie, życie z książkami jest nie tylko podwójne, ale i wielokrotne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Cyrk nocy" mam w planach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiekie dzięki za odpowiedzi - miło mi, że wzięłaś udział! :D

  OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!