Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Angelologia

Tytuł oryginału: Angelology
Autor: Danielle Trussoni

Bardzo dawno temu Bóg zesłał na Ziemię anioły. Nazywali się oni "czuwającymi" i mieli za zadanie obserwować postępy ludzkości. Jednak wysłannicy się zbuntowali, pojęli za żony ludzkie kobiety i stworzyli nową rasę, nefilimów - pół-ludzi, pół-anioły. Sieją oni zło w ludzkiej społeczności. Natomiast czuwających ukarano - uwięziono ich w jaskini w górach, gdzie tkwią do dziś...
Ewangelina, młoda zakonnica klasztoru Świętej Róży, odkrywa, iż klasztor i jej rodzina powiązane są z tajemniczym ruchem angelologów - ludzi, którzy po dziś dzień w ukryciu walczą z nefilimami. Razem z naukowcem Verlainem, próbuje odkryć kim naprawdę byli jej przodkowie? I jak pokonać anioły?
Okazuje się, że ich jedynym ratunkiem jest tajemnicza lira, która zaginęła wiele lat temu... Czy uda im się ją odnaleźć?

Uważam, że książka jest bardzo ciekawa. Porywająca fabuła, aż do końca trzyma w napięciu. Barwne postaci i tajemnicza atmosfera sprawiają, że trudno się od niej oderwać.
Jednak są pewne niedociągnięcia. Moim zdaniem w książce jest zbyt dużo treści naukowych, które nie każdemu mogą wydać się zrozumiałe. Jest też wiele zbędnych informacji.
Jednak mimo to, uważam, że warto ją przeczytać.

Nefmi

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!