Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Hobbit

Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again
Autor: J. R. R. Tolkien

Postanowiłam opisać Wam tę książkę zważywszy na to, że niedawno była premiera jej adaptacji...

"W pewnej norce mieszkał sobie hobbit" Bilbo Baggins. Hobbity znane są ze swojej statyczności i przewidywalności. Jednak nasz hobbit został przez swojego przyjaciela- czarodzieja Gandalfa- wyciągnięty na wyprawę. Towarzyszyło im trzynaście krasnoludów. Podróż miała na celu pokonanie smoka Smauga i odzyskanie skarbów zagarniętych przez niego, a wcześniej należących do krasnoludów. Po drodze oczywiście przeżywają niezliczone przygody, z których muszą wyjść w jednym kawałku :)
Czy im się to uda?PS Niedawno premierę miał film na podstawie historii Tolkiena. Pierwsza część bardzo mi się podobała, chociaż uważam, że niepotrzebnie podzielono go na trzy części :(

1 komentarz :

  1. Zastanawiałam się co oni chcą umieścić w aż 3 częściach, skoro książka jest taka mała! Ale po obejrzeniu filmu zrozumiałam - dodają wątki, które były opisywane w innych książkach, tak aby łatwiej było zrozumieć film (i pewnie zrobić go ciekawszym) :)

    OdpowiedzUsuń

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!