Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

niedziela, 11 września 2016

"Metro 2035" Dmitry Glukhovsky


"Metro 2035" kontynuuje historię Artema z pierwszego tomu kultowej serii. Od tamtego czasu bohater nieustannie stara się nawiązać kontakt z innymi miejscami na świecie - wierzy, że jest więcej ocalonych, że przeżyli nie tylko ci, którzy schronili się w tunelach. Kiedy dowiaduje się, że na jednej ze stacji żyje człowiek, który rozmawiał z ludźmi spoza metra. Artem po raz kolejny wyrusza w podróż po tunelach, nie mając nawet pojęcia, jak bardzo zmieni ona jego życie.

sobota, 3 września 2016

Podsumowanie sierpnia

grafika September, autumn, and fall
Źródło.
Dwa dni temu skończyły się wakacje, zaczął rok szkolny. Mimo, że trochę szkoda mi całych dni spędzanych na czytaniu i malowaniu, to cieszę się z powrotu do szkoły. Brakowało mi ludzi z klasy. Ale przecież nie o tym chciałam - zapraszam na podsumowanie sierpnia!

czwartek, 1 września 2016

"Wilki" Adam Wajrak


Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku i poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska. Trzymał ją spokojnie, ale bardzo stanowczo. Trzymał i patrzył mi w oczy swoimi brązowymi ślepiami, jakby chciał zapytać: "I co teraz, koleżko?".*