Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

czwartek, 26 maja 2016

"Zbyt krótkie szczęście" Paweł PollakWe wrocławskiej dzielnicy Biskupin zostaje zastrzelonych dwoje nastolatków. Dziewczyna i chłopak będący parą. Śledztwo, które podejmuje komisarz Marek Przygodny, toczy się mozolnie, brak podejrzanych, brak jednoznacznych tropów. Przeszkadzają też kłopoty osobiste: policjant nie może otrząsnąć się po rozwodzie, niemal popada w depresję, choć sam odszedł od żony.

piątek, 20 maja 2016

Relata refero... #50

Źródło.

Tydzień temu "Relata refero..." się nie pojawiło, ponieważ cały weekend spędziłam na wrocławskich Dniach Fantastyki. Nadal się zbieram, żeby napisać krótką relację, ale ciągle brakuje mi czasu. Może w weekend to nadrobię. W każdym razie, dzisiaj "Relata refero..." jest szczególne, ponieważ okrągłe - to już 50. post z serii!

wtorek, 17 maja 2016

"Gdzie mól i rdza" Paweł Pollak


„To nie Nowy Jork, panie komisarzu!”

To Wrocław. Miasto, w którym życie toczy się swoim rytmem, a codzienne sprawy na tyle pochłaniają mieszkańców, że nie zauważają oni, kiedy wśród nich pojawia się morderca: okrutny, bezwzględny i… niezwykle inteligentny. Śledztwo w sprawie serii bardzo dziwnych zabójstw popełnianych na bezbronnych emerytach rozpoczyna komisarz Marek Przygodny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

poniedziałek, 9 maja 2016

O pewnym nietypowym spotkaniu autorskim...


W ubiegły piątek miałam okazję być na spotkaniu autorskim z Pawłem Pollakiem, o którym jakiś czas temu Was informowałam. I wiecie co? Nigdy nie byłam na podobnym wydarzeniu...

piątek, 6 maja 2016

Relata refero... #49

Źródło.
W dzisiejszym "Relata refero..." m.in. znów trochę o badaniach czytelnictwa, polowaniu na książkowe promocje i skutkach ubocznych pisania. Zapraszam!

środa, 4 maja 2016

"Kanalia" Paweł Pollak


W rzece zostają znalezione zwłoki pięknej młodej dziewczyny, ginie też pewien narkoman, a jakby tego było mało - w dość makabrycznej scenerii zostaje odkryte ciało kolejnej kobiety. Czy te zbrodnie coś łączy? Inspektor Markowski, komisarz Senik oraz aspirant Lepka rozpoczynają trudne śledztwo.

poniedziałek, 2 maja 2016

Podsumowanie kwietnia

Źródło.
Czas płynie zdecydowanie za szybko. Ale trochę rekompensuje mi to początek maja - zaczynam miesiąc dłuuugim majowym weekendem. Całe 9 dni, które przeznaczam prawie wyłącznie na czytanie ♥ Może nawet uda mi się poprawić kwietniowy wynik?