Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

czwartek, 21 stycznia 2016

"Milczenie owiec" Thomas Harris


Przez Stany Zjednoczone przetacza się fala morderstw kobiet. Sprawa zostaje przydzielona Clarice Starling, początkującej funkcjonariuszce FBI. Z pomocą doktora Hannibala Lectera, genialnego znawcy psychologii morderców, spróbuje wytropić i ująć zabójcę.

piątek, 15 stycznia 2016

Relata refero... #Always

Po prawie miesiącu przerwy wracam z cyklem "Relata refero...". Dzisiaj będzie trochę inaczej. Jak z pewnością wiecie, wczoraj, 14. stycznia, zmarł Alan Rickman, niezapomniany odtwórca roli profesora Snape'a w serii filmów o Harry'm Potterze. To bardzo smutna wiadomość, zwłaszcza dla fanów.

Internet, oczywiście, zareagował. Jednak ponieważ uważam, że tym razem nie jest to tak głupie jak w przypadku zamachu w Paryżu (KLIK) i jest poniekąd związane z kulturą, postanowiłam podzielić się z Wami obrazkami i zdjęciami, które szczególnie mnie poruszyły. Przyznam szczerze, że zapisuję je tutaj po części także dla siebie - niedługo znikną w odmęcie innych zdjęć, wydarzeń, postów. A ja chciałabym je zatrzymać...

wtorek, 12 stycznia 2016

"Polacy na krańcach świata: XIX wiek. Część II" Mateusz Będkowski

Niecały rok temu miałam przyjemność recenzować tom pierwszy, teraz przyszedł czas na kontynuację - historie bardziej i mniej znanych polskich podróżników XIX wieku. I co ciekawe, w tym tomie "Polaków na krańcach świata" autor poświęcił trochę miejsca także podróżniczkom. Zapraszam Cię, Drogi Czytelniku, na krótką podróż w czasie dwa wieki wstecz, na wędrówkę śladami tych, którzy podjęli ryzyko i ruszyli w świat.

sobota, 9 stycznia 2016

Jak dobrze zacząć Nowy Rok?
Z książkami oczywiście! I ewentualnie płytami z muzyką i filmami. Jako, że uważam, że zaczęłam 2016 rok całkiem nieźle pod tym względem, postanowiłam się podzielić z Wami swoimi zdobyczami. Zapraszam na stosik :)

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Happy New Year!

Zdjęcie.
Kilka dni temu przywitaliśmy Nowy Rok. Już 2016. A wydaje mi się, że tak niedawno pisałam podsumowanie 2014... Mam wrażenie, że czas ucieka mi zdecydowanie za szybko. Być może jest to związane z wieloma zmianami, które miały miejsce - stresujące egzaminy, potem nowa szkoła i nowi ludzie. Próbując nadążyć za wszystkim, nawet się nie spostrzegłam, kiedy minął mi 2015 rok.