Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

środa, 30 września 2015

Do zobaczenia... ~ "Następcy"

Źródło.


W królestwie Auradonu Król Bestia i Królowa Bella szykują dla swojego syna, Księcia Bena, ceremonię przejęcia tronu. Jego pierwszą oficjalną decyzją jest sprowadzenie do Auradonu dzieci złoczyńców mieszkających na Wyspie Potępionych - miejscu, gdzie za karę zesłano wszystkie czarne charaktery opowieści. Mal, Evie, Carlos i Jay po raz pierwszy opuszczą wyspę. Czy podążą śladami swoich rodziców? A może przekonają się, że dobro wcale nie jest takie złe?

piątek, 25 września 2015

Relata refero... #30

Źródło.


Dziś w "Relata refero..." między innymi: tworzymy czarny charakter, poznajemy historię kilku maszyn do pisania i przygotowujemy się na najnowsze ekranizacje książek. Zapraszam!

czwartek, 24 września 2015

"Wyspa Potępionych" Melissa de la Cruz

Kto nie wychowywał się na bajkach Disneya? Kto nie oglądał choć jednej? Dam głowę, że nikt - te bajki są tak popularne, że każdy je przynajmniej kojarzy. Bo jak tu nie kojarzyć "Kopciuszka", "Śpiącej Królewny", "Pięknej i Bestii" czy "Królewny Śnieżki" w magicznym, animowanym wydaniu Walta? I nie pamiętać tych jakże częstych w baśniach zakończeniach, brzmiących niezmiennie "i żyli długo i szczęśliwie"? W bajkach wszyscy kończą, żyjąc długo i szczęśliwie. No, prawie. Zastanawialiście się kiedyś, co się stało ze wszystkimi czarnymi charakterami?

poniedziałek, 21 września 2015

Czy było warto?


Tak, było warto. Okazuje się bowiem, iż powiedzenie „dobre złego początki” działa także w drugą stronę – moje tragicznie zapowiadające się wakacje okazały się jednymi z najlepszych. Bawiłam się jak nigdy i poznałam wielu świetnych ludzi, z którymi już jestem umówiona na wyjazd do Włoch za rok.

sobota, 19 września 2015

"Mroczne Materie" Philip Pullman


Trylogia "Mroczne Materie", w której skład wchodzą kolejno "Złoty kompas", "Magiczny nóż" i "Bursztynowa luneta", uchodzi za najsłynniejszą, obok "Władcy Pierścieni", serię fantastyczną XX wieku. Wszystko opiera się na koncepcji istnienia nieskończonej ilości światów równoległych, między którymi podróżuje Lyra - osierocona dziewczynka, dotychczas mieszkająca w Oksfordzie. Wszystko zaczyna się, kiedy jej przyjaciel Roger zostaje porwany. Lyra wraz ze swoim dajmonem wyrusza na poszukiwania, które zaprowadzą ją na daleką Północ, gdzie królują pancerne niedźwiedzie, a po niebie latają czarownice. Czy zdoła uratować swego przyjaciela i pozostałe dzieci, które poddawane są tam straszliwym eksperymentom? Czy wypełni swoje przeznaczenie?

piątek, 18 września 2015

Relata refero... #29

Źródło.
Genialny "Planer Blogera Książkowego", najczęstsze błędy na blogach, trochę o pisaniu i wydawaniu książek, oraz steampunkowe rzeźby. Zapraszam! 

wtorek, 15 września 2015

Zapasy na rok szkolny, czyli stosik


Od połowy lipca, kiedy opublikowałam ostatni stosik, trochę nowych książek zamieszkało w moim pokoju. Obecnie, czekają na swoją kolej. Jednak nie na półkach, a na parapecie, biurku lub każdej innej wolnej powierzchni płaskiej. Trzeba sobie radzić :D Ale nie wnikajmy i przejdźmy dalej, do części właściwej postu. Zapraszam!

piątek, 11 września 2015

Relata refero #28

Źródło.

Co mnie ostatnio zainteresowało podczas przeglądania Internetu? Chociażby promowanie bloga, 15 książkowych rekordów, Harry Potter na deskach teatru i kreatywne regały na książki. Zapraszam! :)

poniedziałek, 7 września 2015

"Portret Doriana Graya" Oscar Wilde

"Nauczyłem się kochać tajemnicę. Zdaje mi się, że jest to jedyna rzecz, która nasze życie uczynić może tajemniczym i cudownym. Najpospolitsza ze spraw ludzkich wyda nam się wykwintną, jeżeli ktoś przed nami ją ukrywa."

Powyższy ustęp pojawia się już na samym początku powieści. Przeczytawszy te słowa, zaznaczyłam je sobie, z myślą, że ten cytat jest genialny w swojej prostocie, że zawiera prawdę, o której ludzie często zapominają. Pod jego wpływem, sama zaczęłam myśleć o tajemnicy, jako o czymś wręcz magicznym. I pewnie nadal trwałabym w tym przekonaniu, gdyby nie Oscar Wilde, który uświadomił mi, jak bardzo myliłam się ja i ten, który te słowa wypowiedział...

niedziela, 6 września 2015

Narodowe Czytanie "Lalki"


Zaczęło się od "Pana Tadeusza". Później przyszedł czas na Fredrę. Rok temu zaszczytu dostąpiła "Trylogia" Sienkiewicza. Wczoraj, 5 września, cała Polska czytała "Lalkę"...

piątek, 4 września 2015

Relata refero #27

Źródło.
Nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Dziś nowe "Relata refero..", a w nim: adaptacje filmowe, dzień pisarza, akcesoria dla miłośników książek i Severus Snape. Zapraszam!

wtorek, 1 września 2015

Podsumowanie sierpnia

Źródło.
Nie mogę nazwać sierpnia pracowitym, mimo że kilka książek przeczytałam. Bo wiecie, 7 postów na miesiąc (w tym żadnej recenzji książki!) nie jest czymś, czym warto byłoby się chwalić...