Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #23

Źródło.
A w przedostatnim lipcowym "Relata refero..." poczytacie m.in. o: nowym filmie ze świata Harry'ego Pottera, uzależnieniu od zakupów książkowych i drukowaniu Wikipedii. Zapraszam!
  • Wiem, że znajdzie się tu trochę fanów Harry'ego Pottera, więc na pewno zainteresuje Was informacja o... nowym filmie! Jednak nie o samym Harrym, a o pokoleniu jego rodziców - Jamesie Potterze, Syriuszu Blacku, Remusie Lupinie, Peterze Pettigrew i Severusie Snape'ie. Produkcja ma nosić tytuł „Severus Snape and The Marauders”, a w linku znajdziecie więcej szczegółów i zwiastun. Nie wiem, jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać :)
  • Po co kupujesz tę książkę?, czyli krótko o uzależnieniu, z którego chyba nikt nie chce się leczyć. Bo wiecie, zawsze trafi się jakaś okazja, albo jest to książka, którą od dawna chcesz mieć... I tak kupujesz, nie zważając na to, że kilkadziesiąt innych, nieprzeczytanych pozycji. Ale jaka przyjemna jest świadomość, że się ją MA, że można jej dotknąć, przejrzeć i przeczytać, kiedy tylko tego zapragniemy...
  • Tak w ramach ciekawostki, wiecie, że możecie sobie zamówić drukowaną wersję Wikipedii? 11 gigabajtów plików, 7600 (!) tomów i koszt prawie 2 milionów złotych. Ja chyba jednak spasuję.
  • A u Ami trochę o kreatywnych narzędziach, ułatwiających blogowanie. O kilku miałam okazję słyszeć, ale przede wszystkim ostatnia polecana strona szczególnie mnie zainteresowała. Na pewno ją wypróbuję, a Wy zajrzyjcie - może też znajdziecie coś, co Was zainteresuje ;)
  • Na koniec historia, jak z bajki - Zaręczyli się w księgarni. Pierścionek znajdował się w książce „Baśnie braci Grimm”. I choć było już takich historii wiele, zawsze miło poczytać, prawda? :)