Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Relata refero... #21

Źródło.
Trochę o pewnym rekordzie czytelniczym, taniej książce, zapachach i filmach. Zapraszam!

  • Włoska emerytka przeczytała 241 książek w pół roku... Mój wynik się do tego nawet nie umywa. Zwłaszcza, że teraz mam jeszcze jakąś niemoc czytelniczą - męczę "Co wylądowało w lesie Rendlesham?" i  nie mogę skończyć :c Ale wracając, możecie się pochwalić wynikiem podobnym do tego, który osiągnęła pani Maria?
  • Dlaczego tania książka przeszkadza wydawcom? Ja tam je uwielbiam. I szczerze mówiąc, nie wiem, o co w tym momencie jest szum - przecież książki w supermarketach zazwyczaj został wydane już kilka lat temu i gdyby nie wystawiono ich tutaj, nadal kisiłyby się w magazynach, tak czy nie? A poza tym, na jakąś skalę sieci sklepów udostępniając tanią literaturę, promują czytelnictwo...
  • Zapachowy e-book, czyli o tym, ze niedługo do zdjęć jedzenie będziemy dołączać jego zapach. Jasne, fajny pomysł, rozwój technologii i social mediów, ale czy to naprawdę konieczne? Przeczytajcie artykuł, obejrzyjcie historię powstania oBooka i dajcie mi znać, co sądzicie ;)
  • Ludzie kultury i czytelnicy stworzą listę "100 książek, które trzeba przeczytać". Z inicjatywą wyszedł Empik, który jak powszechnie wiadomo, nie jest już siecią, która zajmuje się stricte kulturą. Z tego też powodu nie jestem przekonana, czy lista zrobiona przez "ich" ludzi będzie zawierała książki naprawdę wartościowe. Ale poczekamy (do 15 lipca), zobaczymy i wtedy będziemy oceniać ;)
  • A że mam nadzieję poszerzyć trochę tematykę bloga o filmy, prezentuję Wam ciekawy portal: Filmy podobne do... Jak się można domyślić, kiedy wpiszemy tam tytuł filmu, strona wyszuka nam kilka innych tytułów zbliżonych tematyką, gatunkiem etc. Można tam stworzyć swoje konto i dodawać filmy na półki (chyba coś jak w LC). Inicjatywa z pewnością ciekawa, ale przydałaby się też wersja z książkami, prawda? ;)