Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Uczennica maga

Tytuł oryginału: The Magician's Apprentice
Autor: Trudi Canavan

Akcja książki rozgrywa się w Kyralii, jednak wieleset lat wcześniej, niż wydarzenia opisane w trylogii "Czarnego maga".

Tessia mieszka w Mandryn - małej wiosce na obrzeżach Kyralii. Pomaga swojemu ojcu w pracy uzdrowiciela. Mimo, że matka się na to nie zgadza, dziewczyna chce wstąpić do Gildii Uzdrowicieli i ratować ludzi.
Pewnego razu, chcąc pomóc choremu, Tessia udaje się do rezydencji Mistrza Dakona, miejscowego maga. Jednak wszystko się komplikuje, kiedy zaczyna się do niej zalecać Sachakanin, goszczący u maga. Tessia bezwiednie posługuje się magią. Teraz musi zostać drugą, obok Jayana, który, prawdę mówiąc, nie darzy jej sympatią, uczennicą Mistrza Dakona.
Rysuje się przed nią świetlana przyszłość. Życie w przepychu i luksusie, a także częste podróże do stolicy - Imardinu.
Jednak dziewczyna przekona się, że życie uczennicy maga, to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki i ogromna odpowiedzialność. Niedługo zacznie się wojna i Tessia będzie musiała stanąć u boku magów, aby bronić swojego kraju...

Książka świetna. Ciekawa, nieprzewidywalna fabuła i niespodziewane zwroty akcji, sprawiają, że książka trzyma w napięciu do końca. Zawiłe, przeplatające się ze sobą losy bohaterów i wydarzenia przedstawione z punktów widzenia różnych postaci, sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Naprawdę polecam.

Nefmi