Nefmi na...

email Facebook GooglePlus Twitter Instagram

Anioł

Tytuł oryginału: Angel
Autor: Cliff McNish

Dar widzenia aniołów staje się dla Freyi przekleństwem, bo nikt jej nie wierzy. Zamkniętej w sobie dziewczynie nie pomagają rozmowy ze specjalistami i pobyty w różnych klinikach. Dopiero wsparcie ojca sprawia, ze dziewczyna wraca do normalnego życia.
Jednak niedługo potem spokój Freyi znów zostaje zakłócony - odwiedza ją upadły anioł, Mestraal. Budzi on w niej przerażenie, ale i współczucie. Czy zwykła nastolatka może mu pomóc?

Fabuła książki ciekawa, chociaż w niektórych momentach nie dzieje się w niej za wiele. Opowiada o marzeniach nastoletniej Freyi, aby nowi szkolni koledzy ją lubili, złośliwości ze strony byłej przyjaciółki oraz o jej pragnieniu zapomnienia o aniołach.
W książce występuje również wątek poboczny. Opowiada on historię rówieśniczki Freyi, Stephanie, która jest "nowa" w szkole. Pragnie ona akceptacji ze strony innych uczniów i zawarcia przyjaźani.
W książce poruszonych jest wiele problemów, z którymi borykają się dzisiejsze nastolatki. Zostały one zgrabnie wplecione w fabułę o aniołach, fantastyczną.
Książka bardzo mi się podobała. Polecam!

Nefmi

1 komentarz :

Znasz już moje zdanie, teraz ja chciałabym poznać Twoje - wyraź opinię, zgódź się ze mną lub nie, podyskutuj, pożartuj. Zostaw po sobie ślad!